Samsung Galaxy S4 I9505 – czas działania na baterii

W miniony poniedziałek (16.12.2013 r.) odłączając od ładowarki mojego S4 coś tknęło mnie aby sprawdzić jak długo będzie działał na baterii w trybie Oszczędzania Energii i po wyłączeniu Auto Synchronizacji, usług lokalizacji oraz tych wszystkich "bajerów".
Czyli:
– Air gesture
– Air view
– Smart stay
– Inteligentne wstrzymanie
– Smart Scroll
– S Beam
– Wiele okien

"nazwa_obrazka"

Podczas używania telefonu w trybie Oszczędzania Energii nie zauważyłem jakiś strasznych spowolnień urządzenia, fakt nie grałem w gry, ale nie zmienia to faktu, że nadal wszystko płynnie działało. Podstawą do wydłużenia pracy baterii jest też dość częste "zabijanie procesów", które działają w tle i czyszczenie pamięci RAM, na co pozwala nam Samsungowski Menadżer Zadań.

Korzystałem z telefonu w miarę normalnie dzwoniąc, pisząc SMSy, łącząc się z WiFi czytając poranne wiadomości, wchodząc na Facebook’a, cyknąć kilka fotek i nawet aktualizując kilka aplikacji ze Sklep’u Play.

Oto rezultat jaki otrzymałem

"nazwa_obrazka"

"nazwa_obrazka"

Sumując S4 I9505 przeżył na jednym ładowaniu od poniedziałku odłączając go od ładowarki o godzinie 8:00 rano do czwartku w zasadzie już piątku, bo podłączyłem go do ładowania w okolicach godziny 00:30 i nadal było 2% baterii. Więc jednak można normalnie korzystając ze smartfona nie ładować go codziennie, no, ale w takim razie, po co nam telefon za około 1800 zł nie wykorzystując jego potencjału. To był tylko test, normalnie po całym dniu użytkowania zostaje mi około 30% baterii. Tak, że jest OK

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*