Samsung wprowadza do ogólnej sprzedaży telewizor 105 cali

Samsung na początku tego roku na targach technologicznych Consumer Electronics Show zaprezentował 105 calowego giganta. Innowacja ta spotkała się wówczas z bardzo dużym poparciem. Dziś wiemy już, że Samsung jako pierwszy wprowadza do ogólnej sprzedaży 105 calowy telewizor wraz z owalną matrycą czego nie dokonał jeszcze żaden producent. Panasonic miał już w swojej ofercie 105-calowca jednak nie był on w sprzedaży.

Telewizor Samsung Smart U9500 UHD bije na głowy swoim rozmiarem ale i nie tylko. Rozdzielczość obrazu wynosi aż 5126 x 2160, a więc nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek wyrównanym pojedynku z Full HD, a nawet rozdzielczością 4K 3840 x 2160.

Samsung chwali się, że jest producentem pierwszego na świecie tak wielkiego telewizora z zagiętą matrycą. Zapewnia on proporcje obrazu 21:9 (CimenaScope) czyli możemy się poczuć dosłownie jak w kinie.

Telewizor Samsung Smart U9500 UHD są kompatybilne ze standardami HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 i HDCP 2.2, a do tego dochodzi obsługa pakietu Samsung UHD Evolution Kit i zestaw One Connect Box. Obraz 105 cali możemy podzielić na cztery części i w każdym "kwadracie" oglądać co innego. Na tak wielkiej matrycy zdecydowanie ma to sens. Telewizor możemy obsługiwać za pomocą komend głosowych.

Koszt tego telewizora to 120 tysięcy dolarów (ok. 360 tysięcy złotych).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*