Skype Qik – nowa aplikacja do dzielenia się krótkimi filmikami video

Qik to nowa aplikacja od firmy tworzącej popularny komunikator Skype – czyli od Microsoftu :).
Nowa aplikacja pozwala użytkownikom na dzielenie się między sobą krótkimi filmikami video – coś w podobie do aplikacji Vine i Snapchat.

Aplikacja dostępna jest na systemy Windows Phone, iOS oraz Android aby z niej korzystać wystarczy po pobraniu aplikacji potwierdzić swój numer telefonu i od tego momentu możemy już rozpocząć nagrywanie ciekawych produkcji.

W nowej apce prócz nagrywania standardowych filmików możemy stworzyć swoje własne szablony odpowiedzi by kolejno nie musieć ponownie nagrywać tego samego fragmentu filmiku.
Możemy także tworzyć grupy składające się z kilku odbiorców, do których powędruje nasze nagranie.
Po wysłaniu filmiku, nagranie ma 2 tygodnie bytu – czyli podobnie jak w aplikacji Snapchat filmiki są usuwane jednak tutaj dopiero po 2 tygodniach. Po usunięciu nagranie znika zarówno z konta nadawcy jak i odbiorcy, jeżeli jednak ktoś zapisze filmik w swoim telefonie to już niestety nic z nim nie zrobimy.

Warto też zauważyć że aplikacja Qik nie jest w żaden sposób połączona z naszym kontem w Skype, działa ona samodzielnie i do jej korzystania potrzebny jest tylko zweryfikowany numer telefonu.

Więcej na temat Qik-a dowiedzie się z oficjalnej strony

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*