Słownik slangu internetowego

Wraz z pojawieniem się Twittera i innych mediów społecznościowych w Internecie, popularność skrótów i akronimów eksplodowała. FBI stworzyło słownik internetowych skrótów. Od teraz wiele niezrozumiałych zwrotów stosowanych na komunikatorach oraz rożnych forach będą w 100% do rozszyfrowania.

Słownik, który opracowało FBI pomoże na pewno nam w pozostaniu na bieżąco w relacjach z naszymi dziećmi, czytamy wesoło na wstępie słownika. Słownik zawiera 2800 pozycji rozpisanych i wyjaśnionych na 81 stronach.

Od popularnych, znanych chyba wszystkim skrótom "LOL", "OMG", „LMAO” i „YOLO” – kończąc na bardziej hardcorowych "WTF?!". Akrominów jak się okazało jest masa, na wielką skale używana w USA. Bo czy ktoś z was słyszał np. o: "DWISNWID"? „Do what I say, no what I do” („rób to co mówię, nie to co robię”). Albo może ktoś z Was używa skrótu: IITYWTMWYBMAD? "If I tell you what this means will you buy me a drink?” – „czy postawisz mi drinka, jeśli powiem ci co to znaczy?” My też tego nie używamy, i w Polsce pozostajemy przy standardowym LOL’u.

Jeśli ktoś miał by ochotę zapoznać się jeszcze z wieloma takimi skrótami myślowymi to zapraszamy do zapoznania się z pełną listą, która znajduje się tutaj: Twitter Shorthand.Plik w formacie .PDF

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*