Smartfon firmy Tesco

Smartfony to bardzo prężnie rozwijający się rynek z miesiąca na miesiąc. Niemal każdy producent sprzętu elektronicznego ma w swojej ofercie smartfony. Obecnie nawet większe sieci hipermarketów mają swoje działy RTV, a co za tym idzie własne marki sprzętu elektronicznego. Kto tym razem zaskoczy nas?

Hipermarket Tesco na co dzień kojarzy się nam z zakupami spożywczymi, dopiero na drugim planie jest dział RTV. Nic w tym dziwnego, gdyż pierwszym i głównym celem hipermarketów są zakupy spożywcze. Jednak po tym jak Tesco wprowadziło swoje telewizory Technika, które dość dobrze się sprzedają, głównie za sprawą ich przystępnej ceny, wprowadzają na rynek własne smartfony. Jest to pierwszy kontakt giganta z działem telefonów pod swoją marką.

Philipa Clarke, CEO Tesco, który po wzroście sprzedaży telewizorów i tabletów w sieciach Tesco potwierdził oficjalnie, że pod koniec roku 2014 zaprezentują swój pierwszy smartfon, który ma być zbliżony parametrami do Samsung Galaxy S5. Tak, więc obietnica jest wielka i możemy się spodziewać czegoś na wysokim poziomie. Na razie jednak jest mowa o sprzedaży smartfona na angielskim rynku, a o polskim nie wiadomo nic.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*