Smartfon składany jak książka

Human Media Lab Uniwersytet Queen zaprezentowali prototyp najnowszego smartfona, którego zaletą są trzy wyświetlacze składane jak książka. Jakie zalety będzie miało zastosowanie takiego innowacyjnego rozwiązania?

Smartfon wyposażony w trzy wyświetlacze E-Ink przede wszystkim daje duże możliwości użytkownikowi w przeglądaniu zdjęć, oglądaniu filmów ale chyba najbardziej skorzystają miłośnicy GPSu. Mapa na trzech wyświetlaczach połączonych w jeden na pewno da większą czytelność.

Prof. Roel Vertegaal powiedział:

"W PaperFold każdy wyświetlacz może działać niezależnie od reszty lub jako część jednego systemu. Różne formaty urządzenia pozwalają na wykonywanie zadań, które wymagają dużego ekranu lub klawiatury, jednocześnie zachowując niewielką grubość i wagę"

Jak na razie nie ma prawie żadnych danych odnośnie tego smartfona. Wiemy tylko tyle, że wyświetlacze są zbudowane w technologii E-Ink. Jest to dużo lepsza jakość ekranu nić LCD oraz LED. Jeszcze większa oszczędność energii oraz komfort patrzenia na wyświetlacz pod każdym kątem nawet w pełnym słońcu.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze informację odnośnie tego smartfona, gdyż jest to coś godnego uwagi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*