Smartfony roku 2013 według GenITY

Koniec roku, czas więc stwierdzić, które smartfony okazały bezapelacyjnie najlepsze, wiele modeli telefonów od sporej ilości producentów jednak finalnie wygrywają te od najbardziej znanych marek na świecie. W związku z tym kilku naszych redakcyjnych speców od telefonów, którzy bez swoich słuchawek się nigdzie nie ruszają postanowili wypowiedzieć swoje zdanie w tym temacie.

Maciej Michalak

Rok 2013 owocował wieloma nowościami na rynku mobilnym. Wybierając Smartfona Roku nie można się sugerować tylko i wyłącznie parametrami i osiągami urządzenia. Zdecydowanie pionierem w wprowadzaniu nowych rozwiązań jest Samsung w raz z różnymi odmianami modelu S4.. Cała paleta S4 została wyposażona w funkcje takie jak Air Gesture, Air View, Smart Scroll, Inteligentne wstrzymywanie czego nie można szukać u innych producentów. Jest też S4 Active, konkurencja dla Xperi Z i Z1 bo tak samo jak one jest wodo i kurzo odporny. Za to Galaxy Note 3 jako pierwszy wyposażony został w 3 GB pamięci RAM i nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. SONY wprowadzając następcę Ztki, czyli Z1 też przeszło samych siebie. Nietuzinkowy wygląd i styl, wodoodporność oraz możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów pod wodą . Do tego niesamowicie rozbudowany interfejs aparatu o maksymalnej rozdzielczości 20 Mpx z pewnością przyciągnie wielu konsumentów. Sumując jednak moją wypowiedź na temat Smartfonu Roku 2013 zwycięża Samsung Galaxy S4, który wiele zmienił. Mało tego już niedługo premiera jego następcy i aż mnie ciekawość zżera co Oni tym razem wymyślą.

Przemysław Kasprzycki

Numerem jeden według mnie zdecydowanie jest Galaxy Note 3. Porshe wśród telefonów komórkowych, duży, przejrzysty, ogromna moc obliczeniowa procesora i duży zapas pamięci ram pozwalają na ogromną ilość aplikacji i godzin przy nich spędzonych, do tego ogromny wyświetlacz pozwala nam na jeszcze przyjemniejsze przeglądanie stron i oglądanie filmów w formacie Full HD, co może spodobać się nie tylko fanom smartfonów ale również i tabletów. Warto jednak spojrzeć przychylnym okiem na produkcję Nokii czyli Lumię 1020, sławny już telefon ze względu na jego matrycę aparatu która ma 41 Mpix, system Windows Phone który może ogranicza użytkownika w porównaniu z systemem Android ale płynność działania telefonu i jakość zdjęć z aparatu nadrabiają wszelkie niedociągnięcia w tym modelu.

Krystian Różanowski

Mnie ze wszystkich możliwych producentów najbardziej zachwycił Apple, nowy iPhone 5S, który być może nie zmienił się zbytnio z wyglądu od swojego poprzednika wywarł na mnie ogromne zaskoczenie swoim nowym systemem iOS7, który stał się bardziej płaski i jeszcze bardziej estetyczny przez co użytkowanie tego telefonu stałą się o wiele przyjemniejsze. To z pewnością jest czynnik po przez, który Apple ma przewagę nad innymi producentami. Jak dla mnie to bezapelacyjnie numer 1 tego roku. Na wyróżnienie zasługuje również Nokia, która stworzyła świetny model Lumia 1020 z 41 Mpix aparatem i systemem Windows-Phone, który być może nie jest najlepszym rozwiązaniem ale jest to system stabilny sprawiający że telefon działa płynnie i się nie zawiesza a do tego WP ma przed sobą szerokie pole rozwoju, miejmy tylko nadzieje że Microsoft wybierze dobrą ścieżkę dla swojej platformy mobilnej.

Podsumowując zestawienie, smartfonami roku według GenITY zostają (kolejność alfabetyczna):

Apple iPhone 5S
Nokia Lumia 1020
Samsung Galaxy Note 3
Samsung Galaxy S4
SONY Xperia Z1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*