Sony prezentuje miniaturową pamięć przenośną

Firma Sony zaprezentowała swoje kolejne przenośne pamięci – do ich zalet należy przede wszystkim miniaturowe rozmiary, które kryją w sobie bardzo duże pojemności.

Japońska firma Sony, która cieszy się opinią jednej z najlepszych firm produkujących elektronikę użytkową wprowadza do sprzedaży dwa modele miniaturowych pamięci. Są to modele SL-BG2 i SL-BG1, które posiadają odpowiednio 256 GB i 128 GB pojemności.

Miniaturowe dyski SSD wymiarami przypominają kartę kredytową. Dokładne wymiary to: 78,2 x 37 x 9,4 mm. Całość obudowy jest pokrywa metalem szczotkowanym odpornym na silne wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wbudowanemu złączu złącze USB 3.0 transfer danych przy odczycie sięga rzędu 290 MB/s oraz w zapisie do 110 MB/s. Całość waży tylko 35 gram. Na dysku przenośnym zainstalowano dwa programy – jeden do ochrony danych, a drugi umożliwia wykonywane automatycznych kopii zapasowych danych zgromadzonych na dysku: Password Protection Manager i Backup Manager.

Dostępne kolory to czarny i metalizowany srebrny. Dyski niebawem trafią do sprzedaży – model o pojemności 128 GB będzie kosztował 110 euro, a wersja o pojemności 256 GB już 219 euro.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*