Steam Machines – znana specyfikacja sprzętowa.

Valve oficjalnie ujawniło specyfikację sprzętową swego prototypu, który jeszcze w tym roku zapuka do drzwi 300 szczęśliwców wybranych do wzięcia udziału w testach. Na dzień dzisiejszy, to właśnie takie wnętrzności będzie zawierał prototyp.

Oto lista "wstępniaków" w specyfikacji sprzętowej Steam Machines:

~ Grafika: niektóre jednostki z NVidia Titan, inne GTX780, kolejne GTX760, a jeszcze inne z GTX660
~ CPU: niektóre jednostki z procesorem Intel : i7-4770, inne i5-4570, a jeszcze inne i3
~ RAM: 16GB DDR3-1600 (CPU), 3GB DDR5 (GPU)
~ Dysk twardy: 1TB/8GB Hybrid SSHD
~ Zasilanie: Wewnętrzny zasilacz 450w 80Plus Gold
~ Wymiary: Około 12 x 12.4 x 2.9

Powyższe specyfikacje odpowiadają prototypom, które mają zostać wysłane jeszcze w tym roku do 300 osób, które zadeklarowały chęć testowania Steam Machines. Sam bym długo rozważał na temat wymiarów, choć podejrzewam, że są to raczej cale. Jednak jak się spojrzy na "to" co jest w środku…hmm nic innego jak łzy wzruszenia i szczęścia, szczególnie jak się spojrzy na zasilanie. Gdyby komuś dana część nie odpowiadała, począwszy od prototypu, to warto wspomnieć, że Steam Machines umożliwia wymianę podzespołów na inne.

Przedstawiciele Valve zapewniali, że sam wygląd zostanie zaprezentowany dość wcześnie, tak, by wszyscy mieli świadomość tego, co do nich przybędzie. Jeśli jesteście zainteresowani dużo mniejszym, cichszym i znacznie tańszym modelem, tego typu Steam Machines też pojawią się obok tych behemotów jak te powyżej. Cały czas pozostaje nam teraz kwestia dotycząca ceny. Patrząc na powyższe specyfikacje od razu można sobie "mniej więcej" wyobrazić cenę.

Teraz pytanie do Was: jak oceniacie te specyfikacje? Wystarczą na długo? Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach! 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*