Techland tworzy nowe studio w Kanadzie

Jedna z najbardziej znanych polskich firm tworzących i wydających gry komputerowe zamierza poszerzyć swe horyzonty. Tym razem oko tego studia padło na Kanadę. Niewykluczone, że jest to związane z pracami nad nową grą : Dying Light.

Nowe studio mieścić się będzie w kanadyjskim mieście Vancouver i nosić będzie nazwę Digital Scapes. Ekipa powstała z zespołu osób, które odpowiedzialne były za gry takie jak Prototype. Wśród tych osób znajduje się były dyrektor technologiczny studia Radical Entertainment – Marcin Chady.

Uruchomienie studia w Kanadzie otwiera przed nami szerokie spektrum nowych możliwości w dziedzinie developmentu gier – mówi o Digital Scapes Paweł Marchewka, prezes zarządu i założyciel Techlandu.

Działając w rejonie Vancouver zyskujemy dostęp do obszernego rynku pracy, skupiającego znakomicie wyedukowanych specjalistów – dodaje Marcin Chady.

Padła również informacja, że studio zajmować się będzie pewnymi elementami gry Dying Light. Jakie, to są elementy? Może lepsza grafika? A może wymagające AI przeciwnika? Pozostaje nam na razie czekać na informacje Techlandu, która zapewne wkrótce zostanie ujawniona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*