Technologie dla sportu

Statystki mówią same za siebie – uprawianie sportu stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne.
Według tegorocznych badań 66% ankietowanych w ciągu minionych 12 miesięcy uprawiało sport. W tym 40% uprawiało go regularnie. Do aktywności fizycznej sięgają głównie ze względu na zdrowie ale również robią to dla przyjemności i lepszego samopoczucia.

Najczęstszymi formami uprawiania sportu jest jazda na rowerze, pływanie oraz bieganie.
Wraz ze wzrostem popularności tego trendu, na rynku nowych technologii pojawiają się propozycje, które mogą wspomagać aktywność fizyczną. Ludzie natomiast coraz częściej sięgają po specjalistyczne urządzenia, ponieważ zależy im na świadomym uprawianiu sportu.

Jak to działa?
Bardzo popularne i wygodne są specjalne bransoletki, które wykonują szereg przydatnych zadań. Mierzą przemierzone kroki, zapamiętują przebytą trasę czy liczą kalorie. Na rynku pojawiła się już nawet aplikacja mobilna, która wykonuje podobne zadania. Umożliwia między innymi trening interwałowy, liczy kroki czy udostępnia trenera audio.

"bransoletki"

Alternatywą dla tych urządzeń może stać się polski smartwatch Boddie. Spośród wielu innych wyróżnia go mnogość funkcji jakie spełnia. Nie tylko wspomaga uprawianie sportu takimi opcjami jak zapamiętywanie trasy, liczenie spalonych i zjedzonych kalorii czy monitorowanie temperatury ciała, ale ponad to jest elektronicznym urządzeniem, które integruje się ze smartfonem użytkownika. Dzięki temu, bez sięgania do kieszeni, można odebrać połączenie, przeczytać smsa, posłuchać muzyki czy sprawdzić portale społecznościowe.

Autor: Aleksandra Rudakowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*