Tysiące nowych miejsc pracy. Amazon otwiera się na Polskę

Największy sklep internetowy na świecie oficjalnie postanawia utworzyć nowe fabryki w Polsce. Centra logistyczne Amazonu, wybudowane w małych miejscowościach pod Poznaniem i Wrocławiem, ruszą we wrześniu tego roku. Jednak aby wszystko mogło pójść zgodnie z planem firma potrzebuje zatrudnić kilka tysięcy pracowników na różne stanowiska w tym także na stanowiska menadżerskie i produkcyjne.

Aby móc zostać pracownikiem Amazonu potrzeba spełniać kilka wymogów, m.in to: gotowość do pracy w trybie zmiennym oraz chodzenia i stania przez ok. 10-12 godz, a do tego oczywiście zdolności do podnoszenia ciężarów do 15 kg. Jeśli chodzi o wykształcenie to mile widziane jest na poziomie wyższym oraz znajomość pakietu Microsoft Office. Co do zarobków firma zamierza za godz płacić pracownikom 16 zł brutto, co w sumie da nam jakieś 2,7 tyś zł brutto.

Na temat tego kroku rozwoju firmy wypowiedział się Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazonu w Europie:

Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie

W najlepszym wypadku Amazon może zaoferować nawet 5 tysięcy nowych miejsc pracy.
Jeżeli byście byli zainteresowani pracą w Amazonie koniecznie odwiedźcie stronę: www.amazon-operations.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*