Universum: War Front – gra MOBA osadzona w realiach science – fiction

Universum: War Front ma łączyć cechy MOBA, RTS, FPS i RPG. Autorem gry jest Cyril Megem, który nad projektem pracuje już od półtora roku. Teraz zamierza wystartować ze zbiórką na Kickstarterze.

Universum: War Front to ciekawe połączenie następujących gier:

1. DOTA – ze względu na rozgrywkę w stylu MOBA
2. Warhammer oraz Starcraft – ze względu na klimat i elementy strategii czasu rzeczywistego
3. Battlefield – ze względu na elementy FPS oraz dynamikę walki
4. Star Wars – ze względu na fabułę

Patrząc na wspomniane wyżej gry od razu można się domyślić, że akcja Universum toczyć się będzie w dalekiej przyszłości. Sama opowieść w tej grze da nam możliwość zapoznania się z wieloma odpowiedziami na nurtujące nas pytania, spośród, których najważniejszym było, by : "jak będzie wyglądał podbój kosmosu, gdy ludzkość spotka inną inteligentną rasę".

Universum: War Front pozwoli graczom wydawać polecenia swym jednostkom, obserwując je z góry jak w grze strategicznej albo brać udział w bezpośredniej walce. Same bitwy (tych nie zabraknie w tej grze) mają przenieść graczy na różne pola walki. Batalie toczyć będziemy na lądzie, pod ziemią, w powietrzu, w przestrzeni kosmicznej oraz pod wodą. Do dyspozycji graczy będą różnorodne jednostki począwszy od zwykłej piechoty, a skończywszy na opancerzonych mechach i silnych kreaturach. Wszystkie jednostki mogą być ulepszane w miarę postępu technologicznego w grze. Gracze będą mogli również stworzyć swojego bohatera wedle własnych upodobań. Jak widać, gra oferuje całkiem sporo możliwości…

Universum: War Front ma wykorzystywać silnik graficzny Unity, Shadery 5.0 , DirectX 11 oraz zaawansowaną fizykę. Pogramy sobie zarówno przez sieć, jak i tryb single – player. Gra już prezentuje się na prawdę ładnie, poza paroma małymi niedociągnięciami np. poruszanie się mechów. Mam nadzieję, że zostaną one dopracowane. Możecie się o tym oraz wielu innych rzeczach przekonać na poniższym trailerze gry.

Dla osób zainteresowanych, więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*