W 17 dni na koniec świata – Minecraftowe wyzwanie

Użytkownik JL2579 postawił sobie za cel pokonanie z jednego końca na drugi cały wygenerowany świat Minecraft. Możliwe? Jak najbardziej. Ale czasochłonne. Odległość bowiem, jaką musi pokonać, liczy 30 tysięcy kilometrów, a trwać wszystko będzie 17 dni. Naszych, prawdziwych. A już prawie 2 dni z głowy. Gracz podróżuje po mapce na prostych torach, w wagoniku pędzącym 20m/s, stąd wyliczono te ponad 2 tygodnie podróży.

Watch live video from JL2579 on www.twitch.tv

JL2579 tłumaczy na swoim kanale w jaki sposób stworzył taką mapę gdzie tory mają tak horrendalną długość i nie uderzają o nic. Z tego co napisał mapa została przez niego wygenerowana, z dodaną detekcją gór i tunelami gdy tory przechodzą przez tzw. Extreme Hill. A pregenerowanie to przyszło mu na myśl ponieważ własnoręczne stworzenie tego wszystkiego powodowało ogromne lagi i nie pozwalało na płynne podróżowanie po mapie.

Poza tępym gapieniem się w jadący wagonik po torach z muzyką C418 w tle jest możliwość wysyłania dotacji, z których pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Twitcher ten zaproponował też konkurs – co jakiś czas na torach pojawiają się "piery", czyli tablice z numerami, których jest 27. Jeśli będziesz szczęśliwcem i akurat trafisz na takiego piera, zrób screena po czym wyślij go na maila JLa. Nagrody warte poświęcenia!

LINK DO KANAŁU

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*