Wirusy atakują uzytkowników Allegro

Kaspersky Lab Polska oraz Allegro informują, że w ostatnim czasie na prywatne skrzynki użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro przychodzą fałszywe e-maile o treści, że konto zostało zablokowane. Do wiadomości zostaje dołączony plik w formacie .DOC o nazwie "Blokada_Konta_Allegro". Są to fałszywe wiadomości e-mail, które zawierają wirusy!

Treść wiadomości o temacie „Blokada Twojego konta Allegro” dochodzą do użytkowników z fałszywego konta [email protected] – po otwarciu pliku z Worda automatycznie pobiera się nam złośliwe oprogramowanie trojan.

Treść wiadomości brzmi następująco:

"Twoje konto allegro zostanie wkrótce zablokowane z powodu umieszczania w opisie Twojej aukcji "[Name]"
tresci niezgodnych z regulaminem Allegro.
 Szczególy na temat bledów w aukcji oraz blokady Twojego konta znajdziesz w dokumencie tekstowym Allegro-05-2014-52556.doc Przeslanym w zalaczniku wiadomosci.

 Z Powazaniem Mariusz Lichowicz
Dzial Intendentury i Monitoringu Allegro".

Trojan po zainstalowaniu na dysku, pod pretekstem pliku .DOC instaluje kolejne szkodliwe wirusy, które poważnie niszczą pracę komputera. Kaspersky Lab rozszyfrował, że za złośliwym trojanem stoi plik o dokładnej nazwie: Trojan-Downloader.MSWord.Agent.x.

Cyberprzestępcy podszywają się pod wiarygodność Allegro i tym sposobem łatwiej nabierają potencjalne ofiary. Allegro przestrzega przed listami i stanowczo odradza otwieranie tych e-maili zaznaczając przy tym, że to nie oni są autorami, a cyberprzestępcy.

Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa IT, Kaspersky Lab Polska mówi, że:

– Wszelkie wiadomości zawierające załączniki lub odsyłacze powinniśmy traktować z ograniczonym zaufaniem i powstrzymać się przed klikaniem/uruchamianiem takich zasobów. Samą wiadomość najlepiej przeskanować programem antywirusowym oraz poinformować firmę (w tym przypadku Allegro) o podejrzanym e-mailu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*