Worms 3 w końcu trafił na urządzenia mobilne

Tytułowe robaki znów powracają, tym razem, by zaszaleć na urządzeniach mobilnych. Nie obejdzie się bez zabawnych akcji przepełnionych licznymi granatami, bazookami czy, chociażby śmiechem.

O Wormsach raczej słyszał każdy,kto chociaż trochę interesuje się grami komputerowymi. Te sympatyczne robaczki stały się wielkim przebojem ostatnich lat. Chociaż seria szczyt swojej popularności osiągnęła na poczciwej Amidze, od wielu lat znajduje nowych miłośników. Przyjemnie się kiedyś grało na "płaskich" mapkach, jednakże postępy technologiczne spowodowały zaskakujące przeniesienie serii na grafikę 3D. Dowodem na to jest "Worms 3D", "Worms -Oblężenie" oraz "Worms- Totalna Rozwałka". Nowa wersja tej gry nosić będzie nazwę "Worms 3"- nie mylić z "Worms 3D". Trafi ona tylko i wyłącznie na urządzenia mobilne. Niestety, jest to potwierdzona informacja i na innej platformie w nią nie pogramy.

Jak zapewne każdy się domyśla,interfejs został specjalnie zaprojektowany do obsługi dotykowych ekranów. Sterowanie jest intuicyjne i już po chwili wiadomo,w jaki sposób atakować robale z przeciwnej drużyny. Zabawa jest na tyle prosta,że w Worms 3 mogą bez problemu grać nawet dzieci.

"obrazek"/

W nowej odsłonie Wormsów są dostępne nowe klasy postaci (Scout,Soldier,Scientist,Heavy), które pozwalają robakom operować nowym rodzajem uzbrojenia. Postacie różnią się umiejętnościami,a umożliwiają one zdobycie przewagi w walce. Nowością w serii są karty, których można używać na początku każdej tury. Karty pozwalają czasowo wzmacniać członków drużyny specjalnymi dopalaczami lub zmieniać zasady rozgrywki. Dzięki temu gra zyskała dodatkowy element strategiczny, który przydaje się zarówno w rozgrywce multi, jak i kampanii. Naturalnie klasyczna forma zabawy (27 misji) jest również dostępna.
Gra ma zapewnione wsparcie technologii AirPlay. Jeżeli ktokolwiek z Was jest szczęśliwym użytkownikiem AppleTV lub macie specjalną przejściówkę, to w Worms 3 pogracie również na telewizorze.

Wierzymy,że tym razem zabawne robaczki zdominują świat mobilnych gier rozrywkowych. Czas pokaże 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*