WWDC 2014: Apple zaprezentowało nową wersje OS X

Dzisiejsza konferencja Apple dobiegła końca. Z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych rzeczy była nowa wersja popularnego systemu OS X.
Tradycji stało się zadość i Apple po raz kolejny pokazało że zna się na rzeczy, nowa wersja systemu nosi nazwę Yosemite, w której przede wszystkim całkowicie odświeżony został design, który przypomina teraz ten z iOS 7/8.

Do zmian kosmetycznych doszły także nowe ulepszenia m.in:

 • Pojawił się system powiadomień, który poinformuje Nas gdy dostaniemy SMSa, a nawet pozwoli odebrać rozmowę telefoniczną.
 • Zmiany zaszły także w wielu innych aplikacjach znanych z systemu – Kalendarzu, Safari, Spotlight, Mail itd. Dodano usługę iCloud Drive, czy funkcję przechowywania plików w chmurze.
 • Znana z iOS usługa AirDrop w końcu umożliwi wysyłanie plików i innych danych pomiędzy smartfonem lub tabletem a komputerem od Apple. Do tej pory Airdrop umożliwiał tylko wysyłanie danych pomiędzy jednym urządzeniem z iOS lub OS X, a drugim z tym samym systemem. Nie można było więc wysyłać plików np. z komputera do iPhone’a i na odwrót. Teraz się to zmieni. Nowością jest funkcja HandOff. Dzięki niej wasz Mac będzie rozpoznawał z jakiej aplikacji korzystacie na swoim iPhone i wyświetli ją na ekranie komputera
 • Zmienił się panel powiadomień, gdzie mamy teraz dostęp do widżetów różnych aplikacji. Można je swobodnie przemieszczać.
 • Z pewnością nowa wersja już teraz prezentuje się na prawdę efektywnie i z pewnością po otrzymaniu jej do użytku konsumenckiego jeszcze bardziej nas zachwyci. Zmiany jak zwykle w przypadku Apple są zmiana na lepsze i oby tak dalej.

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *
  *