Yahoo może wrócić do walki wyszukiwarek. Będzie zagrożenie dla Google!?

Google to z pewnością niekwestionowany zwycięzca w przeszukiwaniu sieci, jednak Yahoo nadal wierzy że może spory kawałek konsumentów przyciągnąć do swojej wyszukiwarki – która tak na prawdę technicznie nie istnieje bowiem firma przekazała technologie wyszukiwania w Yahoo firmie Microsoft i jej wyszukiwarce bing.

Yahoo nie planuje pozostać w tyle i Marissa Mayer zamierza przekonać Apple aby w ich produktach iPhone, iPad i innych urządzeniach z iOS domyślną wyszukiwarką było Yahoo Search. Pomysł nie wydaje się na tyle szalony bowiem między Apple a Google trwa nie mały konflikt dotyczący aplikacji od Google na urządzeniach Apple. Z pewnością Yahoo jest na tyle potężne by to wykorzystać i zwiększyć popularność swojej wyszukiwarki.

Firma jest nawet gotowa zerwać kontrakt jaki wiąże Yahoo i Microsoft dotyczący wykorzystywanej technologii wyszukiwania w witrynach Yahoo. Tego typu ruch oznaczałby powrót Yahoo do korzeni sprzed wielu lat.

Miejmy nadzieje że Yahoo uda się wbić w rynek wyszukiwarek i rozpocznie nie małą rywalizację z Google, który z dnia na dzień rozwija się coraz szybciej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*