Yahoo podczas CES 2014 – wiele nowych projektów i pomysłów, gigant rośnie w siłę

Impreza CES Internetional rozpoczęła się już na dobre, mieliśmy okazje podziwiać konferencje jednej z największych firm na świecie, czyli Yahoo! – które pod wodzą Marissy Mayer odradza się na nowo i stawia wysoką poprzeczkę swojej konkurencji co z pewnością może zadowalać.
Już sam początek roku może być zachwycający dla fanów Yahoo!, bowiem na konferencji CES firma zaprezentowała na prawdę świetne projekty – które z pewnością znajdą na świecie wielomilionowe grona odbiorców – oraz ciekawe pomysły i rozwiązania.

Jedną z informacji przekazanych podczas CES było przejęcie przez Yahoo aplikacji mobilnej Aviate, która służy do personalizacji i porządkowania zasobów swojego telefonu (jak ikony i aplikację) wedle ich użyteczności i popularności. Sama aplikacja jest bardzo ciekawa, z pewnością wielu z was miało problem odnaleźć np. konkretną aplikację w swoim telefonie, gdy na zakładkach ekranu widniało mnóstwo ikon, co sprawiało że często szukaliśmy igły w stogu siana. Po to właśnie została stworzona aplikacja Aviate, aby ułatwić użytkownikowi odnalezienie tego czego poszukuje i sprawić aby telefon stał się szybkim i łatwo dostępnym urządzeniem wyposażonym w wiele pomocnych rzeczy. Aviate obecnie jest dostępny tylko na Androida więc oznacza to że Yahoo! chce jeszcze bardziej poszerzyć swoją obecność na tej platformie.

Poniżej krótki filmik wprowadzający do Aviate:

Kolejnym ciekawym aspektem odnośnie urządzeń mobilnych, było zaprezentowanie przez Nicka D’Aloisio – twórcy aplikacji Summlny, którą przejęło Yahoo – aplikacji Yahoo News Digest, dostępnej na urządzenia z systemem iOS. Aplikacja służy do dostarczania dla użytkownika najważniejszych aktualności z działu, które go najbardziej interesują, jest to takie swojego rodzaju podsumowanie tego co wydarzyło się na świecie i co z pewnością powinniśmy ujrzeć. Wiadomości będą trafiały do nas bez potrzeby przeglądania zasobów stron Yahoo. Z pewnością apka może okazać się bardzo przydatna dla osób, które nie mają za dużo czasu, by grzebać w stronach a chcą być zawsze na bieżąco.

Poniżej mamy dla was video zapoznawcze:

W ramach rozwoju Yahoo oczywiście nie zapomniało o swoich stronach internetowych, otrzymaliśmy, bowiem całkowicie nowe witryny Yahoo Tech i Yahoo Food. Obie witryny zostały podobnie zbudowane, są proste i przejrzyste a co najważniejsze są czytelne. Bardzo fajną rzeczą w tych stronach jest pomysł na wyświetlanie newsów, nie otrzymujemy ich na osobnej podstronie po przeładowaniu strony ale od razu po kliknięciu w interesującą nas treść po czym niżej mamy szybki dostęp do zawartości artykułu.

"Yahoo "Yahoo
"Yahoo

Yahoo nie pozostało również dłużne wobec reklam, także one doczekały się porządnej renowacji i skierowania na odpowiednie tory.
Na potrzeby reklamy uruchomiono całkiem nowe narzędzia, które z pewnością dla wydawców jak i reklamodawców mogą okazać się bardzo przydatne i z pewnością mogą być bardzo efektywne, przechodząc jednak do sedna, wprowadzono m.in:

 • Yahoo Audience Ads – nowy, lepszy sposób na zakup reklamy skierowany głównie do interesujących nas odbiorców.
 • Yahoo Ad Manager i Ad Manager Plus – nowa platforma kupna, która daje reklamodawcom bezpośredni, praktyczny dostęp do produktów reklamowych Yahoo
 • Yahoo Ad Exchange – nowy globalny rynek reklamy wydawców, który zapewnia większą widoczność i kontrolę nad reklamami na swoich stronach.
 • Tumblr Sponsored Posts – sponsorowane posty w Tumblr teraz zarządzane przez Yahoo Advertising
 • Podsumowując całą konferencje Yahoo, szczerze stwierdzam że firma wraca na właściwy tor, że staje się coraz większym potentatem na rynku i sprawie, że konkurencja jak np. Google powinna uważać, bowiem wiele usług oferowanych przez Yahoo może z pewnością okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem niż usługi giganta z Mountain View.

  Dla zainteresowanych, jeżeli chcecie obejrzeć konferencje Yahoo, poniżej specjalnie dla was udostępniamy video: (w j.angielskim):

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *
  *