Z Androida na iOS 7

Każdy, kto korzystał wyłącznie z platformy mobilnej Android, a chcę spróbować czegoś innego w postaci Apple i jego iOS 7 nie musi się martwić o swoje kontakty, Gmail, Kalendarze i Notatki, które posiada na koncie Google. Nowy iOS 7 umożliwia zalogowanie się do swojego konta Google i importowania wszystkich Kontaktów, wydarzeń z Kalendarza czy Notatek. Nawet nie trzeba instalować aplikacji do obsługi Gmail’a.
Możemy to zrobić wchodząc w Ustawienia>Poczta, kontakty, inne>Dodaj konto wybieramy Google i logujemy się. Następnie możemy wybrać co ma być dostępne, np, jeżeli zależy nam tylko na Kontaktach przesuwamy suwak. Możemy również dodać inne konta takie jak iCloud, Exchange, Yahoo!, Aol., Outlook.com.

"NAZWA

Użytkownicy Androida są przyzwyczajeni do kilku ekranów głównych, zależne od Launchera. W iOS 7 mamy podane wszystko jak na tacy. Aplikacje są bezpośrednio na ekranie, możemy sobie poukładać jak chcemy. To co cieszy oko to wręcz idealna płynność, zero lagów. Platforma Apple bardzo się rozwinęła i jest warta uwagi.

Mamy również jak w Androidzie do dyspozycji sklep z aplikacjami, standardowo trzeba założyć konto.
AppStore troszkę bardziej to rozwinęło niż Google, bynajmniej ja miałem małe z tym problemy.

Rzeczą co zaskoczyło mnie bardzo na plus to Multitasking. Po dwukrotnym naciśnięciu przycisku Home ukazują nam się aplikacje jakie są uruchomione, po przesunięciu palcem w górę aplikacja zostaje zatrzymana i nie pożera nam baterii.

Proponuję zastosować się do tego poradnika jak oszczędzać baterie w iOS 7, uwierzcie, że naprawdę warto Kliknij tutaj

Teraz dwa największe minusy jak dla mnie to synchronizacja z iTunes, które musimy zainstalować na swoim komputerze. Jest to uciążliwe w stronę wgrywania np Muzyki na naszego iPhone’a. Lecz zdjęcia i filmy można normalnie skopiować na dysk wchodząc w Mój Komputer i tam znajduję się ikona urządzenia przenośnego iPhone. Drugim minusem to bateria, pierwszego dnia padła po 12h i 20 min normalnego użytkowania, dzwonienia, SMS-owania, itp. Moje poprzednie urządzenia z Androidem wytrzymywały dwa razy dłużej.

Sumując urządzenia Apple są wartę uwagi osób, którym jest potrzebne szybkie i stabilne urządzenie.
Zawszę byłem negatywnie nastawiony do sprzętu z logo ugryzionego jabłka, teraz oficjalnie zwracam, im honor.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*