Z jakiej poczty e-mail Polacy korzystają najchętniej?

Poczta elektroniczna w dzisiejszych czasach jest powszechna i prawie każdy ją ma. Jest prosta w obsłudze, oszczędza czas i przede wszystkim pieniądze. Z jakiej poczty e-mail korzystają Polacy? Przekonajmy się jakie są wyniki badania.

Gemius – czyli firma, która zajmuje się badaniem rynku przeprowadziła badania na temat: Jakiej poczty e-mail używają najczęściej Polacy? Z analizy wyników wychodzi jednoznacznie, że liczą się właściwie tylko trzy portale: Poczta WP.PL, Poczta Onet.pl oraz Gmail od Google. Do tych poczt dziennie loguje się 15 milionów Polaków. A więc 7 na 10 Polaków ma pocztę, w którymś z tych portali.

Pocztę na portalu WP.pl ma mniej więcej co czwarty Polak. Gmail notuje natomiast od pięciu lat wzrost użytkowników swojej poczty – obecnie zalogowanych użytkowników ma 5,1 miliona. Na trzecim miejscu znajduje się natomiast Poczta Onet.pl, która posiada 4,4 miliona użytkowników.

Jeśli chodzi o to kto odwiedza i loguje się do poczty, to w przypadku WP.PL nie ma to znaczenia. Wirtualna Poczta posiada użytkowników e-maila w każdym wieku, z różnych wykształceniem, jej popularność to głownie ludność z północy Polski. Onet.pl zawładnął natomiast południową częścią Polski, ich internauci mają zazwyczaj powyżej 35 lat, jednak zdarzają się też maturzyści i studenci. Gmail natomiast skupia użytkowników między 15 a 24 rokiem życia i są to ludzie z miast liczących powyżej 500 tysięcy mieszkańców.

A wy z jakiej poczty e-mail korzystacie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*