10 Milionów dolarów do zgarnięcia w The Interional 4!

Najpopularniejszą grą na Świecie jest obecnie League of Legends. Gra ta powstała dzięki Docie, której pierwsza część była darmową modyfikacją Warcraft 3. Druga część Doty jest obecnie najpopularniejszą grą Valve i jest poważną konkurencją dla wspomnianego już LoLa. Nie dość, że gra jest darmowa to możemy jeszcze zostać milionerami.

Valve stosuje świetną strategię reklamową Doty i E-Sportu. Wysokie nagrody. W pierwszej edycji The Interional, która odbyła się w Europie była pierwszym turniejem, gdzie pula nagród osiągnęła milion. Wypadało, więc podnieść tą pulę i Valve to robi zwykle jeszcze na tym zarabiając.

A wszystko to dzięki graczom. Firma szybko pojęła, że jeśli internet coś lubi to szybko się sprzeda i można na tym nieźle zarobić. E-sport ciągle zyskuje na popularności i coraz więcej ludzi śledzi jego przebieg a Dota jest jedną z najbardziej widowiskowych i chętnie oglądanych gier. Gra jest w pełni darmowa zarabia jednak na mikro transakcjach. Wydając pieniądze gracze odblokowują przedmioty, które zmieniają wygląd, bohaterów, interfejsu, dodają nowe efekty itd. Jednak żadne z tych ulepszeń nie zapewnia przewagi w grze!

W ramach The Interional 4 Valve wypuściło tzw. Kompendium. Kosztuje ono ok. 40 złoty, a odblokowuje kilka nowych przedmiotów i zwiększa tempo zdobywania nowych, bo można je również zdobyć. Posiadacze kompendium mogą również głosować, którego zawodnika chcą zobaczyć w rozgrywce 1 vs 1 i wiele innych. Część z zysków trafia do puli nagród dla zawodników. I tak Valve zajęło się wynajęciem stadionu Seattle Key Arena a bilety sprzedano w godzinę i zapewniło to podstawową pulę nagród 1,6 miliona dolarów. W niecałe 2 tygodnie gracze dorzucili ponad dwa razy tyle i obecna pula przekracza 10 milionów dolarów. Oznacza to , że E-Sport zyskuję na sile.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*