Dlaczego warto zainstalować antywirusa?

Artykuł sponsorowany

Współcześnie cyberprzestępczość jest na niezwykle wysokim poziomie. Hakerzy i złośliwe oprogramowanie tylko czekają, aby zaszkodzić Twojemu urządzeniu elektronicznemu i wykraść z niego dane. Coraz bardziej wyrafinowane metody sprawiają, że łatwo można wpaść w pułapkę oszustów. Jak temu zapobiec? Przekonaj się i nie daj się zaskoczyć!

Czy antywirus na telefon jest niezbędny?

Coraz więcej cyberprzestępstw jest dokonywanych na smartfonach. Ponadto to na nich zaczynają koncentrować się hakerzy, tworząc złośliwe oprogramowania. Nic dziwnego – to za pomocą tych gadżetów dokonujemy internetowych płatności, pobieramy liczne aplikacje, piszemy prywatne i zawodowe wiadomości. Antywirus na telefon współcześnie jest wręcz koniecznością. Dzięki niemu zabezpieczysz swoje urządzenie, uchronisz dane przed wyłudzeniem i poprawisz bezpieczeństwo oraz wydajność systemu.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nie wystawiać się na niepotrzebne ryzyko pamiętaj, aby samemu unikać niewłaściwych działań. Dlatego nie pobieraj aplikacji niewiadomego pochodzenia i nie klikaj w podejrzane linki.

Jaki jest dobry antywirus na Windows 10?

Również komputery stacjonarne i laptopy nie są wolne od ataków hakerskich i złośliwego oprogramowania. Antywirus windows 10 stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chcesz ochronić swoje gadżety. Będą one zabezpieczone przed:

 

  • Złośliwym oprogramowaniem.
  • Oprogramowaniem szpiegowskim.
  • Kradzieżą danych.
  • Wirusami, w tym i trojanami oraz robakami.

 

Należy jednak pamiętać, że nie istnieje żaden program antywirusowy, który w stu procentach ochroni użytkownika, wykazujący lekceważący stosunek do wszelkich zasad bezpieczeństwa w Internecie. 

Choć systemy Windows 10 i 11 wyposażone są w oprogramowanie Windows Defender, program antywirusowy od G DATA pozwoli na zabezpieczenie każdego urządzenia; od komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu po smartfony. Należy także pamiętać, że Windows Defender w wersji podstawowej nie sprawdzi się przy chronieniu masowych danych na sprzęcie firmowym.

Jakie funkcje ma dobry antywirus?

Na rynku sprzedażowym bez trudu można kupić wiele oprogramowań chroniących użytkowników przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz. Wybierając najlepsze z nich, kieruj się ich funkcjonalnością i upewnij się, że mają następujące opcje:

 

  • Skaner – antywirus cyklicznie powinien wykonywać skan wszystkich plików na dysku twardym urządzenia elektronicznego. Błyskawiczne znalezienie i unieszkodliwienie złośliwego oprogramowania naprawdę jest na wagę złota!

 

  • Zapora ogniowa – tak zwany “firewall” to usługa, która filtruje przychodzący i wychodzący ruch sieciowy oraz neutralizuje ewentualne zagrożenia. Firewall może być oddzielnym programem lub integralną częścią antywirusa. Firewall monitoruje cały ruch sieciowy generowany przez Twoje urządzenie – umożliwia swobodne wysyłanie i odbieranie innym programom, które uważa za zaufane, i blokuje ruch wywoływany przez aplikacje potencjalnie niebezpieczne

 

To one stanowią serce każdego dobrego programu antywirusowego. Wybierz świadomie bezpieczeństwo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*