Agencja pośrednictwa pracy – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Pomoc agencji pośrednictwa pracy to skuteczne rozwiązanie, które pomaga firmom zaoszczędzić cenny czas. Wiele firm decyduje się na współpracę z agencjami, ponieważ doskonale wiedzą, że pracownicy agencji zrobią to szybciej i bardziej profesjonalnie.

W naszym kraju z pomocy agencji pracy korzystają częściej mniejsze firmy, które mają słabo ukształtowane struktury przeznaczone do obsługi systemu rekrutacji. W agencji pracują specjaliści, którzy świetnie znają się na tym, jak pozyskać odpowiedniego pracownika na stanowisko pracy. Firmy zagraniczne działające na polskim rynku chętnie współpracują z agencjami pośrednictwa pracy. Nie znają polskiego rynku, wolą tę sprawę powierzyć rodzimym specjalistom, którzy doskonale znają się na rzeczy.

Pracownikom agencji pośrednictwa pracy zależy na znalezieniu pracowników dla danej firmy i równocześnie zależy na tym, by kompetentne i doświadczone zawodowo osoby znalazły zatrudnienie w firmie. Dużą zaletą agencji pracy jest wyręczanie firm w znalezieniu pracowników. Ułatwiają również samym rekrutom szybsze znalezienie pracy. To duża oszczędność czasu i mniejszy stres dla osób poszukujących pracy. Pośrednik działający profesjonalnie doskonale wie, jak się poruszać na rynku pracy, by rezultat poszukiwania miejsc pracy był optymalny i zadowalający obie strony (pracodawców i pracowników).

Czym zajmuje się agencja pośrednictwa pracy?

Ogólnie rzecz biorąc, agencja pośrednictwa pracy zajmuje się obsługą procesu zatrudnienia. Rozpoczyna się on od etapu rekrutacji, obejmuje również takie czynności, jak skierowanie na badania, podpisanie umowy, sprawy administracyjne i kadrowe oraz związane z rozliczeniem czasu pracy. Konsultanci agencji pomagają pracownikom w uzyskaniu pracy tymczasowej, zajmują się ich obsługą i zarządzają nimi. System Try & Hire pomaga agencji dokładnie sprawdzić pracowników i wdrożyć ich w proces pracy. Profesjonalna agencja, taka jak np. Agencja pracy z Wrocławia pozyskuje i wprowadza do firm grupy pracowników zza granicy (z Ukrainy), zapewnia im transport i zakwaterowanie oraz dba o uregulowanie wszystkich spraw formalnych, które potwierdzają legalność zatrudnienia.

Powierzenie pracownikom agencji pośrednictwa rynku pracy obsługi procesu rekrutacji i zatrudnienia wraz z wszystkimi kwestiami formalnymi to duża wygoda dla firm poszukujących pracowników. Agencji zależy, podobnie jak pracodawcy, aby pozyskane do pracy osoby stanowiły efektywną część kadry pracowniczej.

Profesjonaliści

Agencja pracy z Wrocławia posiada 7 biur głównych w Polsce i taką samą liczbą biur On-Site. Działa głównie w dużych miastach, takich jak Wrocław, Warszawa, Łódź, Poznań, Szczecin i Katowice. W ciągu jednego miesiąca agencja pozyskuje do pracy tymczasowej ok. 200 pracowników z Polski i Ukrainy. Aż 90% klientów współpracuje z agencją pracy dłużej niż rok, a 80% poleca ją innym firmom.

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*