25-lecie kultowej przenośnej konsoli

Kultowa przenośna konsola, która biła rekordy popularności w latach ’90 obchodzi swoje okrągłe 25 urodziny. Mowa tutaj o Game Boy’u wyprodukowanej przez japońską firmę Nintendo. Czym zasłynął Game Boy i jak podbił nasze serca?

Pierwsza przenośna konsola Game Boy powstała w roku 1989. Była ona biała wraz z monochromatycznym ekranem. Wydana była z grą Tetris. Przyznajcie się teraz kto ją miał i grał? Setki ludzi podniesie rękę w górę.

Następcami kultowego Game Boy’a była później w roku 1996 Game Boy Pocket – czyli mniejsza wersja Game Boya. W roku 1996 wydano Game Boy Light – wersja Game Boy’a z podświetlanym wyświetlaczem, który ułatwiał widoczność w kiepskich warunkach oświetleniowych. Dostępny tylko w Japonii. W roku 1998 pojawił się pierwszy Game Boy Color z kolorowym wyświetlaczem jak sama nazwa wskazuje. Potrafił wyświetlić 56 kolorów jednocześnie – to na tym Game Boy’a graliśmy w słynne Pokemony. W marcu 2001 roku wydano Game Boy Advance. Była to konsola, która przyniosła rekordową sprzedaż. Graliśmy na niej w takie hity jak: Super Mario Bros 2 i F-Zero: Maximum Velocity. Natomiast w 2003 roku wydano jej ulepszoną wersję Game Boy Advance SP. W 2005 roku wydano ostatnią nowość z serii Nintendo – Game Boy Micro. Charakteryzował się bardzo małymi wymiarami niż poprzednie konsole.

Odsłon konsoli od Nintendo mieliśmy wiele, jednak wszyscy zapamiętali je za Tetrisa oraz Mario. Cenione było również w nich to, że żywotność baterii była na prawdę powalająca i pozwalająca na wiele godzin dobrej zabawy. Dziś niestety firma Nintendo nie ma się najlepiej, jednak nadal na całym świecie nie brakuje prawdziwych fanów tych konsol.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*