Amazon otwiera pierwszy stacjonarny sklep – sprawdź gdzie?!

Amazon jest największym na świecie sklepem internetowym branży elektronicznej. Jednak do tej pory był on tylko on-line i tylko ze sprzedażą internetową się on kojarzył. Aż do czasu, gdy doczekaliśmy się pierwszego stacjonarnego sklepu.. jednak z małym "ale" bo to nie będzie do końca tradycyjny sklep.

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe zajmujące się sprzedażą sprzętu elektronicznego i jest największym e-sklepem na świecie. Powstał w Seattle w 1994 roku. Pierwsza rzecz jaka była sprzedana za pośrednictwem Amazona dokonana została rok później w 1995 roku. Była to książka – bowiem na samym początku profilem firmy była internetowa księgarnia. W bardzo szybkim tempie asortyment sklepu poszerzył się do: płyt DVD, muzyki, sprzętu komputerowego, elektroniki, mebli, towarów spożywczych.

Obecnie zamawianie odbywało się tylko poprzez platformę internetową Amazonu. Tak jest do teraz z małym wyjątkiem. Planowane jest otwarcie pierwszego sklepu Amazon w USA. Jednak nie będzie to tradycyjny sklep, w którym będziemy mogli wejść i kupić towar. Sklep będzie służył tylko do odbioru zamówionego towaru. Dzięki temu klient będzie mógł na spokojnie odebrać sprzęt, sprawdzić go na miejscu i zgłosić od razu ewentualne nieścisłości bądź zareklamować gdy coś będzie nie tak.

Sklep Amazon w USA znajdował się będzie na 34 ulicy pomiędzy Empire State Building i sklepem odzieżowym Macy. Dla Amazon to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, jednak zapowiadają, że jeśli odniesie to sukces to otworzą takie punkty w innych krajach.

Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i od niedawna w Polsce. Obecnie Amazon obsługuje teoretycznie wszystkie państwa, jednak w praktyce do wielu państw zamówić sprzętu nie da się.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*