Avans ogłosił upadłość

We wtorek właściciel firmy Domex – sieć sklepów Avans ogłosił upadłość spółki. Sąd Rejonowy w Tarnobrzeg podjął natychmiastową decyzję o zabezpieczeniu majątku.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Zygmunt Dudziński powiedział:

"Zanim sąd merytorycznie rozpozna taki wniosek należy wykonać określone czynności procesowe, jak gdyby wstępne przed ostateczną decyzją. W ramach tego postępowania sąd w dniu dzisiejszym wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku dłużnika Domex sp. z o.o. ustanawiając tymczasowego nadzorcę sądowego"

Właściciele firmy Avans wnioskują o upadłość ugodową. Jest to upadłość, w której dłużnik dalej może prowadzić działalność, przy jednoczesnym ustaleniu z wierzycielami terminów i wysokości poszczególnych spłat zobowiązań.

Jak podał portal nowiny24.pl, zobowiązania właścicieli sięgają 440 mln zł, z czego blisko jedna czwarta to zobowiązania wymagalne.

Domex działa od ponad 20 lat. Siedziba firmy mieści się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest m.in. właścicielem 250 elektromarketów pod marką Avans. Zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*