Drony, które dostarczają pizzę

Gdy zgłodniejemy, a nie mamy czasu na zrobienie czegoś dobrego, sięgamy zazwyczaj po telefon i zamawiamy pizzę. Szybką, smaczną i sytą przekąskę zamawiamy od wieki wieków przez telefon, ale technologia pozwoliła już zamawiać pizze w inne sposoby, np. on-line przez internet. Jednak rosyjska pizzeria posunęła się na prawdę daleko w przód i postanowiła zrewolucjonizować zamawianie pizzy.

DoDo Pizza z rosyjskiego miasteczka Syktyvkar postanowiła wykorzystać do dostarczania pizzy Drony – czyli bezzałogowe statki latające, które ostatnio rozpowszechniły się bardzo. Kiedyś głównie wykorzystywane przez wojsko do monitoringu obcego terenu i rozpoznania teraz używane na szeroką skale przez wielbicieli lotów.

Dron dostarczający pizze Octocopter wznosi się na wysokość 20m i leci z prędkością 40 km/h. Na razie ruszyła faza testowa pod okiem pracownika pizzerii, który w parkach będzie zbierał zamówienia na tablecie. Z pizzerii dronem wysyłana będzie gotowa pizza do agenta w parku. Gdy dron doleci do wyznaczonego miejsca dostawy pizzy, spuści ją na lince w dół. Po odbiorze linka automatycznie jest wciągana. Zabezpiecza to sprzęt latający przed potencjalną kradzieżą podczas lądowania. Agent odbiera pizze, a w przyszłości sam klient, pobiera opłatę i przekazuje jedzenie klientom.

Całość na razie będzie jeszcze dopracowana, jednak sam fakt takiego sposobu dostarczenia pizzy budzi już apetyt. Smacznego!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*