Gdzie posurfujesz najszybciej ? Czyli kto na świecie ma najszybszy transfer.

!!!! NIE SPRAWDZAĆ !!!!

Internet znają wszyscy, treści w nim przechowywane są dosłownie na każdy temat od przepisów kulinarnych przez śmieszne zdjęcia kotów po najdziwniejsze wymysły internautów. Szybkość rozrostu WWW jest niewyobrażalna z dnia na dzień ilość informacji zawartych w internecie rośnie i rośnie i jednocześnie spędzamy w nim co raz więcej czasu.

Kiedyś łącza miały szybkość 56Kbit/s potem rosły przez 128 KBit/s następnie osiągały prędkości na poziomie 1MBit/s a teraz znaleźliśmy się w dobie internetu LTE którego największa prędkość waha się w granicach ~300 MBit/s.

Wiadomo też że nie każdy z nas ma dostęp do jak najszybszego internetu i w momencie kiedy posiadamy już wydawałoby się szybkie łącze, chcemy szybszego i szybszego i szybszego itd. W różnych krajach prędkość internetu jest różna, są kraje w których duże rzesze ludzi mają dostęp do bardzo szybkich łącz a są kraje w których do takich łącz ma tylko dostęp garstka ludzi.

Zobaczmy kto na świecie ma najszybszy internet:

Miejsce 20. Tajwan
Kraj mogłoby się wydawać dla nas egzotyczny ale jest to technologiczny gigant z firmami takimi jak HTC Corporation oraz Foxconn Technology Group. Posiada średnią przepustowość łącza na poziomie 31,3 MBit/s

Miejsce 19. Polska
Mogłoby się wydawać że przez wielu z nas nasz kraj nie będzie występował w tym zestawieniu lecz kilku z was się pomyliło. Średnia prędkość w nadwiślańskim kraju to 32,3 MBit/s

Miejsce 18. Kanada
Północnoamerykański kraj w którym główną siedzibę ma marka BlackBerry posiada łącza ze średnią prędkością 34,2 MBit/s

Miejsce 17. Portugalia
Prędkość

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*