Jaką ustawę wprowadziło Ministerstwo Sprawiedliwości?

Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło nową ustawę, która gwarantuje klientu, że zostanie mu zwrócona gotówka za sprzęt, jeśli zepsuje się dwa razy podczas okresu gwarancji. Nie jest wcale do śmiechu producentom sprzętu, którzy tłumaczą, że zwiększą się tym samym próby wyłudzenia.

Resort zapowiedział, że jeśli klient odda dwa razy swój zakupiony sprzęt na gwarancji do naprawy, producent musi oddać pieniądze. Taka ustawa nie jest na rękę producentom, którzy już szacują swoje straty. Są pełni obaw, że klienci będą liczniej wymuszać naprawy. Jednak czy tylko klienci są objęci podejrzeniami? Wielu konsumentów twierdzi, że obecnie sprzęt elektroniczny, jest tak projektowany, aby "wytrzymał" okres gwarancji. Później trzeba kupić znowu nowy. Zmusi to producentów do lepszego dbania o jakość. Sami producenci twierdzą, że to zmusi ich do podwyżki cen za towar, żeby wyszli na czysto z naprawami.

Ustawa jest kontrowersyjna, jednak w dobie produkcji potocznej "popeliny" jest ona zrozumiała. Bądźmy zatem świadomi co nam przysługuje i gwarantuje ustawa i nie dajmy się zbyć serwisom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*