Krok po kroku czyli jak Samsung chce władać światem.

Południowo Koreański potentat w dziedzinie elektroniki, sprzętu RTV i AGD i telefonów komórkowych chce podbić kolejną branżę. Samsung wypuścił na rynek dysk SSD wiemy że nie jako pierwsi ale dysk o niebotycznej pojemności jak na prędkość SSD mianowicie 1TB (1024 GB). Poznajmy wstępnie nowy produkt.

"1TB

Koszt nowej zabawki do naszych komputerów jest dość duży bo w granicach 2500 zł. Wygląda na to że dyski SSD będą w naszym życiu codziennością. Niska awaryjność, prędkość zapisu i odczytu patrząc kilka lat wstecz jest niebotyczna (540MB/s oraz 520MB/s), kilka lat temu cieszyliśmy się przesyłem na poziomie 50MB/s w obie strony. Dyski nowej technologi znajdują bardzo często zastosowanie w komputerach PC jako dyski systemowe lecz przy pamięci 1TB jak oferuje nam Gigant z Korei Południowej wystarczy nam na system, kilka gier, parę filmów i zostanie miejsca na zdjęcia z rodzinnych imprez.

Nowy produkt firmy Samsung jest fajną propozycją dla ludzi którzy nie liczą złotówek przy ulepszaniu komputera dla zwykłych śmiertelników jest to cena dość wygórowana. Niedługo dojdziemy do momentu w historii w którym nie będziemy się pytali znajomych jakiej firmy mają telewizor, telefon czy lodówkę tylko będziemy pytać o model Samsunga który posiadają ekspansja tej firmy jest astronomiczna miejmy nadzieję że będzie utrzymana jednocześnie z bardzo dobrą jakością produktów jakie prezentują.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*