Ładowanie baterii smartfona w kilkanaście sekund

W Tel Awiwie podczas sympozjum Microsoftu Think Next, która odbyła się dzisiaj izraelski startup Store Dot zaprezentował baterię do smartfona, która ładuje się w 30 sekund. Czy jest to możliwe?

Store Dot zaprojektował baterię, która jest oparta na technologii nanodotów. Dotychczas ładowanie baterii jest bardzo długie i czasochłonne. Dzieje się tak dlatego, że bateria za każdym razem ładowana nigdy już nie zostanie naładowana do 100% swoich możliwości. Nowa technologia nanodotów wykorzystuje syntetyzowane chemicznie bioorganiczne, peptydowe cząsteczki, które poprawiają wydajność i pojemność elektrolitu. Stąd tak krótki czas ładowania baterii.

Prezes firmy Doron Myersdorf powiedział:

"Generacja nowych elektrod z jednej strony działa jak superkondensator (bardzo szybkie ładowanie), a z drugiej strony jak elektrody litu o powolnym stopniu rozładowania."

Myersdorf zapewnia, że produkcja baterii jest w pełni przyjazna środowisku oraz koszt produkcji jest bardzo niski. Pierwsze baterie są dedykowane dla smartfonów i posiadają pojemność 2000 mAh. Pierwszych baterii Store Dot możemy spodziewać się na rynku w 2016 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*