LG kończy produkcję telewizorów plazmowych

Najdalej jak lekko ponad miesiąc temu pisałem artykuł pt: Koniec ery telewizorów plazmowych. Wówczas w artykule napisałem, że Panasonic oraz Samsung oficjalnie zrezygnowali z produkcji telewizorów plazmowych. Dzisiaj już wiemy, że do tych dwóch gigantów dołączyła firma LG.

Niestety, ale technologia plazmowa przegrywa już na prawie każdej płaszczyźnie z telewizorami LCD, LED, OLED. Plazmy są przede wszystkim już co raz droższe w produkcji oraz zwiększenie popularności telewizorów LED, które wygrywają przede wszystkim pod względem znacznie większej oszczędności energii. Dodatkowo dochodzi fakt, że telewizory LCD to przyszłość telewizji, gdyż już w całej Polsce mamy sygnał cyfrowy. Nie pomogły tutaj zabiegi marketingowe, że plazmy zdecydowanie wygrywają pod względem kolorystyki – oddają prawdziwość kolorów oraz biel i czerń są głębsze.

Wycofanie się firmy LG z branży telewizorów plazmowych jasno oznacza, że technologia już wymarła. Tak jednak jest tylko w Europie. Na świecie plazmowe telewizory nadal są produkowane, m.in. przez firmę z Chin – Changhong Electric. W Europie jest ona prawie nie znana.

A więc jeśli ktoś jeszcze chce kupić plazmę niech zrobi to szybko, bo później już jej nie dostanie. Chyba, że na zamówienie np. z Chin.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*