Oort Online – konkurencja dla Cube World?

Kolejny proceduralnie generowany świat, kolejny sandbox z grafiką stylizowaną na Minecrafta, kolejny tytuł z klimatem fantasy. Nuda? Może. Ale gdy spojrzy się na to, co prezentują nam twórcy Oort Online, gra jednak wydaje się czymś fascynującym. Tworzy ją zespół Wonderstruck Games złożony z członków Lionhead i EA. Ten MMORPG pozwoli na eksplorację świata, rozwijanie postaci, tworzenie przedmiotów i budowanie konstrukcji samotnie bądź z przyjaciółmi.

Za każdym nowym podejściem do gry dostaniemy inny świat, z innym wyglądem i dostępnymi zasobami. Wszystkie będą zasiedlone przez potwory zwane The Protectors, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. W ruch wejdą też tzw Beacony, dzięki którym będzie możliwym przejmowanie terenów na własność i budowanie swoich budynków. Chcesz wybudować ogromną cytadelę? A może otchłań na truchła swoich przeciwników? Wszystko zależy do ciebie, ograniczeniem w Oort jest jedynie wyobraźnia.

Tytuł jest nazwany MMO, ze względu na istnienie portali przenoszących nas do światów innych graczy. Dzięki temu po odkryciu naszej planszy nic nie będzie stało na przeszkodzie by wpaść do świata znajomego, wyglądającego zupełnie inaczej niż nasz. Wszystkie wydarzenia, polityka i konflikty, będą zależeć wyłącznie od poczynań graczy. Tworzy nam się coś w stylu EVE Online!

Obecnie gra przechodzi przez etap kampanii crowdfundingowej. Już od 95$ mamy natychmiastowy dostęp do gry, poprzednie, tańsze pakiety dotyczą jedynie wersji Alpha i Beta. Zresztą – zapoznajcie się sami. 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*