Popularne złącze USB jeszcze szybsze

Podczas targów IDF14 miała miejsce premiera najnowszego typu USB 3.1. Nowe złącze ma przede wszystkim być wygodniejsze oraz znacznie szybsze.

USB 3.1 po pierwsze będzie charakteryzowało nowy typ złącza, które ma rozwiązać powtarzający się problem złego wkładania kabla USB do portu. Ponad to jego główną cechą będzie dwukrotnie większa prędkość. Nowe USB 3.1 ma osiągać przepustowość do 10 GB/s. Pozwoli to na swobodne kopiowanie i przetwarzanie danych o rozdzielczości 4K. Jest to niewątpliwie duża konkurencja dla kabla HDMI 1.4. Nowa budowa kabla USB 3.1 jest kompatybilna ze starym wejściem USB, jedyną różnicą będzie odgłos cichego "kliknięcia" sygnalizującego włożenie kabla do gniazda.

Równo z wejściem nowego gniazda, na rynek wejdzie nowy kabel Typu C, który jest tak skonstruowany, że pozwala na dowolne włożenie kabla. Skończy się zatem problem z odwrotnym wkładaniem kabla USB w port.

"usb"

Ostatnią nowością jest wprowadzenie standardu USB Power Delivery. W przypadku złączy Micro-A/B będzie on pozwalał na dostarczenie od 10 do 60 W, a przy zastosowaniu złącz A/B, osiągnie nawet 100 W.

Producentów sprzętu komputerowego czeka teraz mały problem jaki standard przyjść, gdyż w niedługim czasie zapowiedziano wejście na rynek standardu HDMI 2.0 obsługującej rozdzielczość 4K.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*