Tablet czy smartfon – co wybrać do mobilnego Internetu?

Nasze współczesne życie jest do tego stopnia uzależnione od Internetu, że w zasadzie ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niego w ciągu dnia. Kompulsywnie sprawdzamy najnowsze wiadomości z kraju i ze świata, poszukujemy informacji o wynikach naszej ukochanej drużyny piłki nożnej, czy wreszcie oglądamy śmieszne filmiki podczas przerwy na kawę w pracy. Z racji faktu, że zazwyczaj nie jest to możliwe na służbowym laptopie, używamy do tego celu jednego z urządzeń mobilnych. Błędem jest oczywiście założenie, że każdy z nas posiada taki sprzęt, więc jeśli i Ty zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Oferty sieci komórkowych zdominowały ostatnio dwa produkty – smartfony i tablety. Ich obecność to znak współczesnych czasów – ludzie XXI wieku muszą mieć ciągły dostęp do Internetu, bowiem bez jego obecności często nie są w stanie wykonać prtostych czynności (jak choćby sprawdzenie, o której godzinie jedzie dany autobus w kierunku ich domu). Powstaje jednak pytanie – które urządzenie lepiej wybrać? Zarówno smartfony jak i tablety mają swoje określone zalety, jakie nie sposób przecenić!

Dlaczego tablet?

Ceny tabletów spadły w tej chwili do takiego poziomu, że praktycznie każda osoba planująca zakup urządzenia mobilnego może sobie pozwolić na posiadanie takiego dodatku. Czy warto jednak zdecydować się na zakup tabletu, a jeśli tak, to dlaczego? Cóż, przede wszystkim tablet oferuje funkcjonalności, które przybliżają go technicznie do komputera. I tak, tablet posiada stosunkowo duży ekran, dzięki czemu jest znacznie wygodniejszy w obsłudze niż typowy smartfon. Dodatkowo, to urządzenie może o wiele lepiej sprawdzić się w przypadku osób, które poszukują sprzętu mobilnego do pracy. Tablet możemy wyposażyć w oddzielną klawiaturę, co pozwala na korzystanie z niego jak z komputera. A jeśli chodzi o dostęp do mobilnego Internetu, to jest on oczywiście cały czas zapewniony, pod warunkiem że znajdujemy się w zasięgu sieci Wi-Fi. Możemy również nabyć kartę SIM albo zaopatrzyć urządzenie w zewnętrzny modem, który pozwoli na korzystanie z Internetu niemal bez ograniczeń. Słowem – tablet to świetna propozycja dla tych, którzy nie są w stanie rozstać się ze swoim komputerem w czasie wyjazdu.

"sma"

Dlaczego smartfon?

Gdy porównamy współczesne telefony komórkowe z tabletami to okazuje się, że różnice nie są wcale tak spektakularne jak to mogłoby się wydawać. Cóż, to prawda ale warto zdawać sobie sprawę z faktu, że smartfon służy jednak do nieco innych celów niż tablet. Przede wszystkim, jest mniejszy dzięki czemu możemy trzymać go w kieszeni. O możliwości wykonywania połączeń nie wspominamy, bowiem w licznych tabletach włożenie karty SIM umożliwi nam dzwonienie bez ograniczeń. Smarttfon to świetny wybór dla tych z Was, którzy potrzebują Internetu wszędzie i o każdej porze, jednocześnie nie korzystając jakoś nadmiernie z aplikacji służących do pracy. Smartfon ma znacznie mniejszy ekran oraz nie można do niego podłączyć zewnętrznej klawiatury, więc komfort pracy jest znacznie mniejszy.

Co kupić?

Najlepiej oba! Owe urządzenia, choć podobne w zamyśle, mają służyć do zupełnie różnych celów. Smartfon zdecydowanie służy do rozrywki, będąc przy okazji telefonem dlatego i tak najprawdopodobniej znajdzie się w Twojej kieszeni. Z kolei tablet będzie świetnym wyborem jeśli często musisz wyjść z pracą poza biuro. Ceny tych urządzeń są na tyle niskie, że na zakup obu z nich pozwoli sobie niemal każdy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*