Telewizja online i jej przyszłość

Jeszcze 20 lat temu ciężko było sobie wyobrazić, że telewizja tak mocno się zmieni. Wiele osób uważało, że zostanie ona po prostu zastąpiona przez internet i nie będzie miała racji bytu. Tymczasem, to właśnie dzięki skorzystaniu z łącza internetowego, pojawiły się nowe możliwości w dostępie do usług telewizyjnych. Z takiego rozwiązania jak telewizja online korzysta coraz większa liczba osób, bez względu na wiek.

Jak działa telewizja online?

Uruchomienie telewizji internetowej nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy do tego komputer lub laptop z kartą sieciową (wówczas użytkownik telewizji loguje się na stronie internetowej), a w przypadku tabletów i smartfonów – aplikacja udostępniona przez operatora. Większość urządzeń przenośnych posiada bowiem zaawansowane systemy operacyjne, wraz z rozwiązaniami w zakresie sieci internetowej, które umożliwiają oglądanie filmów i transmisji bez większych przeszkód. Operatorzy telewizji online zwykle udostępniają ją za darmo osobom, które wykupiły standardowy pakiet kanałów telewizyjnych. Jest to forma zachęty do stosowania nowoczesnych rozwiązań.

Telewizja online i jej przyszłość

Zdaniem wielu specjalistów w dziedzinie futurologii, telewizja online wyprzedzi w bliskiej przyszłości pod względem popularności klasyczną telewizję. Zgodnie z badaniami wykonanymi przez portal globalwebindex.net wśród użytkowników internetu pomiędzy 16, a 64 rokiem życia, średni czas oglądania telewizji klasycznej w 2015 r. wynosił około 2,5 godziny, a online – około 1 godziny. Jednocześnie można było zauważyć tendencję zwyżkową tego drugiego rozwiązania i zniżkową w przypadku telewizji klasycznej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jest więc spora szansa na to, by telewizja online stała się dominującym rozwiązaniem przy oglądaniu ulubionych programów, seriali, filmów czy też śledzeniu ważnych wydarzeń. Tak zapewne się stanie, biorąc pod uwagę to, że tempo życia jest coraz szybsze i przez to każda osoba ma mniej czasu na to, by oglądać telewizję w domu. Nie trzeba się obawiać przy tym o to, że duża liczba użytkowników telewizji internetowej będzie powodować problemy sieciowe. Warto zadbać o szybkie łącze światłowodowe, aby dostęp do tej usługi był jak najlepszy.

Telewizja internetowa – postaw na nią już dziś

Już teraz warto zdecydować się na takie rozwiązanie jak telewizja online, korzystając z usług dobrego operatora. Szczególnie godna uwagi jest oferta firmy INEA. Używając strony internetowej w przypadku komputera stacjonarnego lub laptopa, bądź też instalując specjalną aplikację dedykowaną do urządzeń przenośnych (jak np. tablety lub smartfony), można oglądać ponad 50 interesujących programów o różnej tematyce.

Nie warto zwlekać z rozpoczęciem korzystania z telewizji online. Szereg zalet, które ona posiada, zdecydowanie ułatwiają życie. W szczególności możliwość oglądania ulubionych programów w dowolnym czasie jest bardzo ważna dla osób, które na co dzień są zabiegane i mogą przez to przegapić ulubiony program lub transmisję.

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*