Trzy potężne firmy łączą siły – sprawdź jakie.

Nvidia, Intel oraz AMD – te firmy silnie ze sobą konkurują na rynku, jednak są sytuacje w których tych trzech gigantów łączy siły. Stało się to za sprawą standardu OpenGL. Jak mówią właściciele firm, wszyscy na tej współpracy skorzystają.

OpenGL jest modułem do tworzenia grafiki trójwymiarowej na najwyższym poziomie jakości. Prościej pisząc, jest to standard wykorzystywany w grach typu AAA, czyli o najwyższym nakładzie budżetowym. Duże produkcje OpenGL, właśnie ze względu na olbrzymie nakłady finansowe pojawiają się bardzo rzadko. Nvidia, Intel i AMD chcą to zmienić.

OpenGL ma stać się bardziej dostępny dla koncernów niskobudżetowych oraz trójka twórców pracuje też przede wszystkim na zwiększeniu wydajności API. Kod ma zostać usprawniony od 7 do 15 razy, co spowoduje zwiększenie ilości wyświetlanych klatek na sekundę. Nowy OpenGL ma, także ułatwić pracę developerów gier na płaszczyznach Windows, Linux oraz Mac OS.

Pierwsi zainteresowani już są. Bakcyla na nowy OpenGL są: Project CARS czy Wolfenstein: The New Order. Czekamy na efekty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*