Yahoo.pl, kolejny gigant, który nie uporał się z naszym rynkiem i znika z sieci

Niestety jedna z moich ulubionych firm jaką jest Yahoo nie dała rady na polskim rynku.
Tak jak kilka lat temu swój interes z polskiego podwórka zawinęła m.in: firma AOL, która również zajmowała się dostarczaniem wiadomości do użytkowników, tak i teraz Yahoo zabiera swoje manatki i podziela los swojej konkurencji.
Zaledwie niecałe 3 lata Yahoo spędziło w polskiej sieci, oferując m.in: dostęp do zawartości z serwisów zewnętrznych takich jak: Rzeczpospolita, Newsweek, Forbes, Bankier i Gala, do użytku otrzymaliśmy również (według mnie) świetną usługę pocztową, z której miejmy nadzieje będzie można nadal korzystać w języku polskim.

Obecnie pod adresem yahoo.pl dość szybko rzuci nam się w oczy komunikat informujący o całym zajściu i życzeniami dobrej zabawy – to chyba dotyczyło sylwestra.

Od 31 grudnia 2013 roku ta strona zostanie zamknięta i użytkownicy będą przekierowywani na adres www.yahoo.com w celu korzystania z najnowszych produktów i usług Yahoo. Mogą mieć zastosowanie regulamin oraz polityka prywatności obowiązujące w Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy i życzymy dobrej zabawy! www.yahoo.com

Podsumowując nie cieszy mnie ten fakt o zamykaniu Yahoo Polska, ale szczerze sam częściej wchodziłem na wersją amerykańską niż naszą krajową. Mam jednak nadzieje że to nie całkowity koniec tak świetnej firmy na polskim terenie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*