Aparat fotograficzny w telefonach iPhone 7 i 8

Telefony komórkowe już od dawna wyposażone są w aparaty fotograficzne. To właśnie ich parametry często decydują o tym, jak oceniany jest smartfon i czy ostatecznie zdecydujemy się na jego zakup. Dobrych aparatów nie brakuje również w iPhone’ach, w których wciąż są one udoskonalane. Czy iPhone 7 lub 8 to dobry wybór dla amatora fotografii?

iPhone 7 i 8 dzieli rok

Czy w tak krótkim czasie można spodziewać się dużych różnic we wbudowanym aparacie fotograficznym? Okazuje się, że nie. W obu wypadkach mamy do czynienia z aparatem 12 MP. Optyczną stabilizacja obrazu, 5-krotnym zoomem optycznym, obiektywem o świetle f/1.8 oraz fleszem True Tone z 4 diodami LED. Różnica widoczna jest w trybie HDR, który dla modelu 8 jest automatyczny. Nie ma więc specjalnej różnicy w specyfikacji, choć niektóre testy potwierdzają, że to iPhone’em 8 zrobimy lesze zdjęcia – przypisuje się to sprawnie działającemu HDR.

W obu wypadkach mamy także udoskonalony tryb nagrywania w rozdzielczości 4K oraz przedni aparat FaceTime HD, którym pstrykniemy fotki o rozdzielczości 7 MP.

"nazwa_obrazka"

Aparat w iPhone’ach 7 Plus i 8 Plus

Trzeba jednak wspomnieć, że równolegle z modelami 7 i 8 pojawiły się również 7 Plus oraz 8 Plus, w których jeden tylny aparat zastępują dwa aparaty 12 MP z szerokokątnym obiektywem oraz teleobiektywem. Również w tych smartfonach cześć parametrów jest taka sama, m.in. optyczna stabilizacja obrazu, światło obiektywu f/2.8 i teleobiektywu f/2.8, 2-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy oraz tryb portretowy. Różnicę znów widać w trybie automatycznego HRD oraz oświetleniu portretowym z pięcioma efektami, które pojawiają się wyłącznie w modelu iPhone 8 Plus.

Różnice w specyfikacji aparatów są więc w tym przypadku niewielkie, a kluczowe znaczenie dla jakości robionych zdjęć ma raczej nowa matryca oraz procesor A11 Bionic zastosowany w modelu 8 Plus. Aparaty w modelach z serii 8 zostały nieco ulepszone, ale same urządzenia mocno nawiązują do swoich poprzedników i stanowią raczej ich odświeżoną wersję niż zupełną nowość. Inaczej jest w przypadku najnowszych modeli iPhone’ów, które można obejrzeć na stronie https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,_Apple.bhtml. W modelach z serii X aparat zyskał nową jakość.

"nazwa_obrazka"

Aparaty w najnowszych iPhone’ach

Nowe smartfony X od Apple już na pierwszy rzut oka są inne. W ślad za zmianami wizualnymi poszły również parametry. Jeśli chodzi o aparat, pojawiła się jaśniejsza przysłona w drugim aparacie oraz stabilizacja obrazu.. Większa i szybsza matryca 12 MP oraz nowy filtr barwy to kolejne zmiany. Do tego dochodzi przedni aparat TrueDepth z funkcją Face ID zamiast aparatu FaceTime. Znany z iPhone’a 8 chip A11 Biotic poprawia z kolei jakość zdjęć.

Choć nawet w najnowszych smartfonach Apple nie znajdziemy spektakularnych parametrów, bez wątpienia zastosowane rozwiązania pozwalają na robienie świetnych zdjęć w różnych warunkach nawet amatorom. Jeśli dodamy do tego godne uwagi możliwości filmowania, okaże się, że iPhone’y spełnią potrzeby większości użytkowników.

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*