BlackBerry zwalnia pracowników

Źle dzieje się w firmie BlackBerry (dawcniej RIM) zarząd podejmuję trudne decyzje, które mogą w jakiś sposób pomóc działalności

Już od jakiegoś czasu nad BlackBerry znajdują się czarne chmury. Firma ma coraz gorszą kondycję finansową a już od ponad 2 miesięcy jest wystawiona na sprzedaż. Mało tego zarząd chce zwolnić ponad 40% pracowników, czyli ponad 5 000 osób z załogi liczącej 12 700 pracowników, zwolnienia mają tyczyć się wszystkich segmentów firmy.

BlackBerry w przeciągu sześciu ostatnich kwartałów zanotowała ponad 855mln strat, a na giełdzie NASDAQ notowania firmy spadły do, zaledwie 10 dolarów za akcję.

Wiele się mówi o przejęciu BB przez Microsoft, ale nie jest to nic jeszcze pewnego. Przypomnijmy, że Microsoft jakiś czas temu zakupił Nokię i dokładając teraz do tego BlackBerry miał, by w ręku dość szeroki asortyment na rynku.

Warto też wspomnieć, że planowana jest premiera telefonu BlackBerry Z30, ale, czy to byłoby dobre posunięcie, miejmy nadzieje, że tak, bo ja osobiście wierzę w to, że firma się jeszcze podniesie z dołka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*