Czy doczekamy się w Polsce smartfonów za mniej niż 100 zł?

Smartfony opanowały rynek telefonów mobilnych. Jednak są jeszcze stosunkowo drogie i nie każdy użytkownik może pozwolić sobie na posiadanie takiego telefonu w kieszeni. Jednak firma ARM, która zajmuje się produkcją mikroprocesorów do telefonów komórkowych jest innego zdania. Jakie plany ma ARM odnośnie smartfonów?

ARM zajmuje się produkcją technologii mikroprocesorów do m.in. smartfonów. Obecnie najniższa cena którą trzeba zapłacić za tego typu telefon to około 200 zł. ARM jest zdania, że potrafią obniżyć dużo bardziej tą cenę, aż do 20 dolarów za sztukę. W praktyce oznacza to, że będzie można kupić smartfona za około 60 zł. Czy jest to możliwe, czy może tylko dalekie marzenia?

Otóż jest to możliwe. Firma ARM oszacowała, że smartfony za tą cenę będą wyposażone w jednordzeniowy procesor Cortex-A5. Będą pozbawione LTE i najprawdopodobniej również bez 3G (a więc tylko EDGE). Jednak to paradoksalnie ma mieć popyt. Jak pokazują badania rynku, klienci kupują drogie smartfony nie korzystając z większości funkcji w smartfonie, za które przecież zapłacili sporo pieniędzy. ARM pokazuje, że potrafi wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta i stworzy smartfona z podstawowymi funkcjami.

Jedno jest pewne, smartfon za około 60 zł ? Brzmi to bardzo kusząco. W końcu mamy telefon nowy, nieużywany i wolny od usterek. Na pewno będzie to konkurencja dla sprzedawców telefonów używanych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*