Czy nadchodzi kres przeglądarki Internet Explorer ?

Przeglądarka Internet Explorer jest najbardziej rozpoznawalnym narzędziem do przeglądania stron internetowych na całym świecie. Jednak jej popularność znacznie spada z roku na rok, a renoma także już dawno została narażona na szwank. Czy wszystko wskazuje na to, że Microsoft zrezygnuje z IE?

Pierwsze wydanie Internet Explorera 1.0 miało miejsce prawie 20 lat temu. Dokładnie 23 sierpnia 1995 roku. Zadebiutował wraz z Windows 95. Wówczas przez wiele lat była to przeglądarka nr 1 na świecie. Obecnie Internet Explorer jest trzecią pod względem popularności przeglądarką internetową. Używa jej około 20% internautów.

Obecnie wraz z zadebiutowaniem Windows 10 zniknie Internet Explorer. W zamian za to, będziemy mieli przeglądarkę o nazwie Spartan. Jednak nie będzie to IE tylko pod inna nazwą, ale zupełnie nowy program do przeglądania internetu. Microsoft zapewnia, że nowa przeglądarka będzie znacznie szybsza, zdecydowanie mniej obciąży pamięć komputera oraz będzie to zupełnie nowy produkt na rynku. Nieoficjalnie wycieki informują, że będzie zbliżony do Chrome lub Firefoxa.

Microsoft oczywiście zapewnia, że przez jakiś czas będzie jeszcze aktualizował IE jednak skupia się na nowym produkcie i to będzie dla nich "oczkiem w głowie".

Czekamy zatem na debiut.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*