Obraz w technologii 3D bez okularów?

W roku 2014 mieliśmy głównie do czynienia z technologiami zakrzywionego obrazu lub technologią wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K. Wszystko wskazuje, że firma Toshiba chce zmienić ten trend i już na początku roku 2015 zaprezentuje telewizor 3D, którego oglądanie obrazu nie będzie wymagało posiadania okularów 3D.

Japońska firma z Tokio wprowadza na rynek telewizor 3D w technologii "Liquid Crystal GRIN lens". Oznacza to przede wszystkim, że obraz wyświetlany w 3D nie będzie zmuszał widza do zakładania okularów. Dodatkowo "nowe" 3D nie zmusza widza do oglądania telewizora tylko w określonym punkcie, ale także znacznie poprawia obraz 2D i poprawia zmniejszenie zmęczenia oczu podczas oglądania telewizora.

Pierwszy telewizor Toshiba zaprezentuje w styczniu na targach CES 2015 i będzie miał on przekątną 15" z rozdzielczością 3840×2160 pikseli, czyli po prostu 4K.

Jak na razie będzie to jeden model, jednak firma plany ma duże i zapowiada poszerzenie swojej oferty. Ciekawym newsem będzie, że Toshiba chce wprowadzić obraz 3D na urządzenia mobilne! A więc czekamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*