Czy wiesz ile zarobił właściciel Facebooka Mark Zuckerberg na swoim portalu społecznościowym?

Właśnie "polajkowałeś" komuś zdjęcie, wczoraj oglądałeś filmik wrzucony przez znajomego, a jeszcze innego dnia dodałeś sam swoje zdjęcie z wakacji na których byłeś w zeszłym tygodniu. Codziennie sprawdzasz swojego "fejsa" czy ktoś Cię oglądał, polubił, dodał do znajomych. Jednak czy zastanawiałeś lub zastanawiałaś się kiedykolwiek ile i kto na tym zarabia?

Mark Zuckerberg urodził się 14 maja 1984 roku w White Plains. Jako student Uniwersytetu Harvarda, 4 lutego 2004 roku wraz z innymi studentami podjęli inicjatywę stworzenia portalu społecznościowego, który miał na celu odnajdywanie i kontynuowanie starych znajomości, które z różnych powodów utraciliśmy. Pierwotnie nosił nazwę TheFacebook. Później przerodził się w nazwę używaną do dziś: Facebook. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że "fejs" rozrośnie się tak bardzo i przyniesie założycielowi Marcowi miliardy zysku.

Obecnie wg najnowszych danych, które zostały opublikowane i odtajnione przez samego Zuckerberga jego wszystkie aktywa osiągnęły wartość 33,3 miliardów dolarów. Tym samym przegonił założycieli Google: Larry Page – majątek 33,2 miliardów dolarów oraz Sergey Brin – majątek na 32,9 miliardów dolarów.

Mark Zuckerberg nie zarabia już na samym Facebooku jako twórca. Jego majątek rośnie wraz z wzrostem akcji Facebook na giełdzie papierów wartościowych. Obecnie za jedną akcję "fejsa" trzeba zapłacić 75 dolarów.

Szacuje się, że jeśli jedna akcja wzrośnie do kwoty 200 dolarów to wszystkie akcje będą warte tyle, że Marc Zuckerberg zostanie najbogatszym człowiekiem świata.

Jednak konkludując zasłużył sobie na to i sam zapracował. Bowiem to jego dzieło i jego pomysł, z którego korzystają teraz miliony ludzi na całym świecie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*