Diablo 3: Reaper of Souls oficjalnie zapowiedziany

Blizzard obecny na targach gamescom 2013 oficjalnie zapowiedział dodatek do najszybciej sprzedającej się gry wszech czasów. Na razie dokładnej daty nie ma. Wiadomo, że pogramy w nią nie wcześniej, jak dopiero w 2014r. Czego możemy się spodziewać po nowym dodatku? Zobaczcie sami…

Pokonanie Diablo, Władcy Grozy, zwiastować miało nadejście ery nadziei. Zamiast tego wywołało z mroków istotę o potężnej mocy i złowieszczych zamiarach, które wciąż pozostają nieznane. Ogłoszony na targach gamescom, nadchodzący dodatek do Diablo III pod tytułem Reaper of Souls otwiera nowy rozdział w nieustającej wojnie o krainę śmiertelników, Sanktuarium.

Maltael, upadły Archanioł Mądrości, który zniknął po wydarzeniach przedstawionych pod koniec Diablo II: Lord of Destruction, powraca w dodatku Reaper of Souls jako Anioł Śmierci i przejmuje we władanie Czarny Kamień Dusz, zawierający esencję Najwyższego Zła. Zadaniem graczy jest wytropić i powstrzymać Maltaela, zanim bezpowrotnie pogrąży świat w chaosie.

"Diablo

Na szczęście pojawia się nowy bohater gotów walczyć w słusznej sprawie i doprowadzić Maltaela przed oblicze sprawiedliwości – krzyżowiec. Starający się wypełnić trwającą od wieków misję polegającą na oczyszczeniu zgnilizny toczącej ich wiarę. Zakarum, krzyżowcy są zimnymi i nieubłaganymi wojownikami sprawiedliwości, zahartowanymi przez wyczerpującą i brutalną walkę z plugawym złem nawiedzającym wschód Sanktuarium. Oprócz ciężkiego pancerza i różnego rodzaju śmiercionośnej broni, przedstawiciele nowej klasy dostępnej w dodatku wykorzystują w walce również magię, by wzmocnić swych towarzyszy i osłabić przeciwników. Krzyżowiec to chodząca machina wojenna, która każdej drużynie awanturników zapewni siłę i wszechstronność.

Opowieść w nowym akcie V w Diablo III: Reaper of Souls poprowadzi do legendarnego miasta Zachodniej Marchii i w mroczne korytarze Fortecy Pandemonium. Dodatek wprowadzi też postać nieskalanego krzyżowca i zwiększy limit poziomów do 70. Gracze kontynuujący przygodę istniejącymi postaciami barbarzyńcy, szamana, łowcy demonów, czarownika i mnicha będą mogli korzystać z potężnych nowych zaklęć i umiejętności, awansując swą postać na kolejne poziomy.

"Diablo

Dodatek eksponuje również najważniejsze cechy serii Diablo – większy nacisk położono na losowo generowany świat gry; wprowadzono niesamowite nowe zadania, przerażające nowe potwory i znaczne zmiany w systemie zdobywania łupów. Gracze w jeszcze większym stopniu będą mogli modyfikować swoje postacie dzięki nowym i usprawnionym, wielopoziomowym przedmiotom legendarnym, nowym opcjom rzemieślniczym dla kowala i złotnika i wielu innym elementom.

System poziomów mistrzowskich z Diablo III również zostanie znacznie rozbudowany w dodatku o jeszcze więcej opcji rozwoju postaci oraz wydłuży żywotność gry po ukończeniu wątku fabularnego. Dodane zostaną również dwa nowe tryby gry – wyprawy po łupy oraz próby nefalemów. Zapewnią one porywające i satysfakcjonujące wyzwania, którymi gracze będą mogli się zająć, gdy akurat nie będą ratować świata Sanktuarium.

Diablo III: Reaper of Souls dostępne jest w grywalnej wersji na targach gamescom. Firma Blizzard ujawni więcej szczegółów o dodatku podczas BlizzCon oraz po nim, w miarę postępów prac.
Na zakończenie gorąco zachęcamy do obejrzenia zwiastunu nowego dodatku. Przyjemnie się ogląda takie filmiki 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*