Dostęp do internetu dla każdego – nowa inicjatywa Zuckerberga

Na świecie jest jeszcze dużo ludzi, którzy nie mają dostępu do internetu. Nowa inicjatywa wystosowana przez założyciela Facebooka ma to zmienić.

Mark Zuckerberg późnym wtorkiem ogłosił rozpoczęcie projektu Internet.org, który to ma na celu ułatwienie dostępu do internetu 2/3 ludności na świecie. Obecnie szacuje się, że dostęp do sieci ma około 2,7 mld ludzi, a społeczność internetowa rośnie o mniej niż 9 % rocznie.

Członkami projektu Internet.org są: Facebook, Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera, Qualcomm i Samsung, których celem jest efektywne wykorzystywanie danych aby dostęp do internetu był coraz większy oraz, żeby nie stanowił jakiś większych wydatków. W związku z tym członkowie inicjatywy chcą wyprodukować m.in: tanie smartfony i urządzenia, na których byłaby możliwość przeglądania internetu.

Obecnie strona internet.org stanowi tylko i wyłącznie przegląd projektu, jego cele oraz pełną listę partnerów. Wkrótce na witrynie mają się pojawić wywiady z liderami i ekspertami ds. technologii, a także mają pojawiać się wiadomości na temat działalności internet.org.

Źródło: Internet.org

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*