Gamescom – podsumowanie konferencji Electronic Arts

Najciekawsze informacje po pierwszym dniu konferencji. Sprawdźmy co EA ma do zaoferowania.

Elektronicy przywitali nas miłym zwiastunem gry The Sims 4. Zaprezentowano nowe narzędzia tworzenia simów jak i całej generacji – SmartSim. Można nawet dostosować własny styl chodu Sima! Emocje naszego przyjaciela będą miały ogromny wpływ na styl gry oraz na sytuacje towarzyskie. Ewoluował też system budownictwa. Można bez problemu przenieść cały segment budynku!
Dostępne już są preordery gry. Gra pojawi się w 2014 roku.

Prezentację gry Command & Conquer pokazano w ciekawy sposób. Na scenę wyszło dwóch graczy, którzy prowadzili rozgrywkę 2 vs. 2 na żywo. Rozgrywce towarzyszył emocjonujący komentarz rodem z eSportu. Przedstawiono zwiastun oraz możliwość zapisania się na betę.

Zapowiedziano również najnowszą część Dragon Age: INQUSITION. Pokazano grę, której zamierzeniem jest przedstawienie mrocznego świata fantasy, gdzie główny bohater będzie miał mnóstwo potworów do zgładzenia, wielki świat do przemierzenia oraz ciężkie decyzje do podjęcia.

Ciekawą propozycją zapowiada się Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Gra bazuje na silniku Frostbite 3, ma w sobie wiele humoru oraz możliwość customizacji broni i umiejętności. Gra ma zawierać tryby rozgrywki takie jak co-op i split-screen.

Powiedziano co to ZomBOX – kolejna gra FPS będzie posiadała możliwość korzystania ze SmartGlass. Gra ma wyjść najpierw na XboxONE i kosztować 39,99€.

Następna część Need for Speed będzie nosiła nosiła podtytuł RIVALS. Ma nam zapewnić otwarty, dynamiczny świat. Każdy aspekt rozgrywki, czy to singleplayer, multiplayer, coop ma być zatarty, przez co rozgrywka pozostanie dynamiczna. Gracz będzie posiadał swoją listę zadań nazywaną SpeedList, po wykonaniu zadania otrzymamy SpeedPoints.

Titanfall to jedna z tych gier, których osobiście nie mogę się doczekać. Po zaprezentowaniu gry na E3 przez Respawn Entertaiment mogło być tylko lepiej. Z pokazanej rozgrywki widać jak bardzo jest dynamiczna i wielopoziomowa!

Gra z serii FIFA ma pokazać jak bardzo kibice przeżywają mecze swoich ukochanych drużyn. Emocje stadionowe mają być odczuwalne na każdym meczu. Zaprezentowano również FIFA 14 Ultimate Team: Legends, która ma zawierać legendy piłki nożnej takie jak Pelé, van Nistelrooy i wielu innych. UT:Legends ma wyjść tylko na XboxONE.

Na koniec pokazano to na co wszyscy czekali – Battlefield 4. Zapewniono, że na konsolach nowej generacji gra będzie działać w 60 klatkach na sekundę i rozgrywki sieciowe będą posiadać 64 graczy. Zaprezentowano Battlefield 4: Premium. Każdy z klientów, którzy wykupią wersję premium dostaną wcześniejszy dostęp do map DLC, nowych broni i wielu innych. Ogłoszono, że beta wystartuje już w październiku.

Autor: Turson

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*