GFACE, platforma która odmieni rozgrywkę na PC ?

Czy granie przez przeglądarkę pomoże PC-om na umocnienie swej pozycji w śród platform dla graczy ? Przedstawiamy czym jest nowa platforma od Cryteka.

GFACE to platforma od firmy Crytek, studia odpowiedzialnego za produkcje m.in: gier z serii Crysis i silnika pod gry, czyli CryEngine, na którym to też powstała polska produkcja, czyli Sniper: Ghost Warrior 2, ale przejdźmy do sedna tematu.

GFACE na dzień dzisiejszy oferuje możliwość dołączenia do Closed Bety, jedyne co trzeba zrobić to podać swój adres e-mail na oficjalnej stronie.
Po otrzymaniu dostępu, do testowania mamy sporą ilość funkcji jak na ten etap, m.in do dyspozycji dostaliśmy:
– Publiczną chmurę (ang. Public Cloud), na której możemy publikować nasz status, to coś jak tablica na facebooku tylko skierowana do grona graczy.
– Zakładki ludzie (ang. People) i zainteresowania (ang. Interests) dzięki, którym możemy dodawać naszych znajomych do np. grupy family, friends, czy też gamers albo też do wspólnych zainteresowań np. food, games, social dzięki czemu łatwiej będzie nam poruszać się po gronie naszych 'znajomych’, a w szczególności, gdy mamy ich dość dużo oraz łatwiej będzie rozpocząć z nimi daną rozgrywkę.

Kolejnym ważnym elementem platformy jest nasz osobisty profil gracza, w którym znajdziemy przede wszystkim nasze podstawowe dane, publikowane posty i powiadomienia, do tego każdy będzie mógł podejrzeć w jaką grę graliśmy dzięki zakładce "Gamecards" oraz jakie zdobyliśmy trofea w danej grze, które są podzielone na 5 poziomów trudności zaczynając od Easy a kończąc na Insane.

"Profil

Teraz nasuwa się tylko pytanie w jakie gry będziemy mogli zagrać na tym etapie. Otóż do dyspozycji jest tylko jeden tytuł, ale, mimo to, zapewniam, że spędzicie przy komputerze dobre kilka godzinek, bowiem gra jest wykonana naprawdę świetnie a współpraca z innymi graczami sprawia, że po ukończeniu misji chcemy od razu grać jeszcze więcej. A mowa tu jest oczywiście o grze WARFACE, która także została przygotowana przez studio Crytek na silniku CryEngine3, przez co rozgrywka prezentuje się bardzo płynnie, a co najważniejsze jest dobrze skomponowana zarówno pod względem graficznym jak i dźwiękowym.


"Rozgrywka
"Rozgrywka2

Warto także dodać, że do rozgrywki w grze możemy zaprosić naszych znajomych z interfejsu przeglądarki po prostu zapraszając ich do zabawy, w grze możemy zagrać zarówno w tradycyjny tryb multiplayer jak i w tryb kooperacji. Za każdą misję i wyzwania jesteśmy nagradzani doświadczeniem i odznaczeniami (jeżeli wykonaliśmy dany cel misji).

Podsumowanie

Szczerze muszę przyznać, że mi osobiście platforma bardzo przypadła do gustu, widzę w niej potencjał i moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem niż rozgrywka po przez steam czy origin (no, ale niestety w niektórych grach z góry musimy to robić). Sam spędziłem przy rozgrywce wiele owocnych godzin i przyznaje z ręką na sercu, że warto się w to wciągnąć, mimo nawet tego, że platforma nie jest oferowana w naszym języku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*