HearthStone – czyli nowa karcianka od Blizzarda

Masz dość monotonnych gier? Ich kampanii dla pojedynczego gracza, czy żmudnego trybu multiplayer, gdzie nie dość, iż czekasz w kolejce to jeszcze ktoś inny, a zarazem "lepszy" zajął Twoje miejsce. Czy martwisz się też wysokimi wymaganiami danej gry? Chciałbyś pograć KLASYCZNIE i na dodatek w uniwersum Warcrafta? Jeśli tak to HearthStone czeka na Ciebie.

Hearthstone to darmowa, cyfrowa, strategiczna gra karciana, dostępna dla każdego. Oparta jest na modelu free to play z systemem mikropłatności.Tło fabularne oparte jest na świecie Azeroth, znanym z serii strategii Warcraft i MORPG World of Warcraft. Gracze wybierają jednego z dziewięciu legendarnych bohaterów z uniwersum Warcrafta, a następnie jeden po drugim zagrywają karty ze stworzonych przez siebie talii. Dzięki temu można rzucać potężne zaklęcia, używać specjalnego wyposażenia lub zdolności albo też przyzywać mocarnych stronników, aby zmiażdżyć przeciwnika.

Gra została tak zaprojektowana, że nawet osoby nie mające styczności z karciankami oraz światem Warcrafta bez problemu się w niej odnajdą. Oznacza to, że już po kilku minutach obeznania z grą będziemy mogli zmierzyć się z innym graczem.To będzie możliwe dzięki dwóm trybom rozrywki, przeznaczonym do gry przez sieć. Pierwszy z nich to, "Tryb Gry". W tym trybie będziemy walczyć przeciwko losowo wybranemu graczowi. Drugi z trybów zwie się "Kuźnia", gdzie konkurent jest dopasowywany na podstawie zebranej przez nas talii. Zatem brzmi, to sprawiedliwie. Nie będziemy musieli się martwić, że z naszą początkowo mizerną talią natrafimy na przeciwnika dość zaawansowanego. Oczywiście, nic nie stoi nam na przeszkodzie, by poćwiczyć z samym "komputerem". Taki typ treningu dużo nas nauczy, a walczyć będziemy nie, byle, z kim tylko ze znajomymi postaciami świata Azeroth takimi jak Uther , Thrall, czy Gul’dan.

"HearthStone-gra"

Gracz otrzymuje pakiety kart, a w każdym z nich znajduje się ich pięć, dobieranych losowo i podzielonych na cztery klasy: zwykłe (białe), rzadkie (niebieskie), epickie (fioletowe) lub legendarne (pomarańczowe). W każdej paczce można znaleźć co najmniej jedną kartę rzadką lub wyższej klasy, a każda z nich może także zostać ulepszona do „złotej” wersji. Pakiety można zdobywać wygrywając starcia lub też kupować je za prawdziwe pieniądze.

Sama oprawa graficzna i dźwiękowa jest bardzo ładna. Grafiki i animacje w tej grze zapewniają ciekawe wrażenia, niespotykane dotąd w żadnej innej karciance.

"HearthStone-gra"

Wymagania tej gry będą stosunkowo niskie, co pozwoli posiadaczom starszych komputerów na swobodną rozrywkę. Jak łatwo się domyślić, początkowo gra będzie dostępna na Windows oraz MAC. W późniejszym terminie trafi ona również na iPad’y. Gra jest tak prosta, że pobawimy się w nią również na tabletach i innych urządzeniach dotykowych. Sama premiera tej gry zapowiadana jest na grudzień 2013r. Na razie jest to informacja światowej premiery. Kiedy doczekamy się premiery HearthStone w Polsce? Tego nie wiadomo. Patrząc na to, co gra oferuje i jak się prezentuje uważam, że będzie warto.

Jednocześnie gorąco zachęcam do obejrzenia filmiku, który ukazuje, co takiego zmotywowało twórców do jej stworzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*